کد خبر: 125719
A
روزنامه گردی دیدبان تاریخ ۱۶ بهمن ۱۳۵۲؛

سپر پیکان جوانان مدل ۵۳ پهن تر و از نظر ایمنی قدرت بیشتری دارد و شکل آن شبیه سپر بنز منتهی در پهنای کمتر می باشد و صندلیهای جلو آن هم در دو مدل کوتاه و بلند پیش بینی شده و بدنه آن خط کشی و طرح تازه دارد. در مدلهای پیکان دولوکس و پیکان کار نیز تغییرات تازه ای از نظر ایمنی و دوام بیشتر صورت گرفته است. و بهمین جهت ایزولاسیون(عایق بندی) بدنه با ضخامت بیشتر از مدلهای سابق است. همچنین شیشه اتومبیل مشابه آخرین مدل اتومبیل های خارجی از شیشه تمام طلق استفاده شده و در نتیجه هنگام تصادفات احتمالی ایمنی زیادی برای راننده و سرنشینان جلوی اتومبیل ایجاد می کند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ صفحه اول روزنامه اطلاعات ۴۸ سال قبل امروز سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۵۲ که به قیمت ۵ ریال منتشر شده بود در میان انبوه خبرهای جذاب هر روزه یک خبر خاص و جوان پسند هم دارد؛ پیکان ۵۳ ظرف چند روز آینده به بازار می آید. سری به صفحه آخر روزنامه می زنیم و متن کامل خبر را با هم مرور می کنیم.

پیکان مدل ۵۳ تا چند روز دیگر به بازار عرضه میشود. در پیکان جوانان ۵۳ تغییرات زیاد است و جلو این مدل از انواع پیکان بکلی تغییر شکل یافته است. تغییرات قسمت جلو شامل چراغها و پنجره آن میشود. بدین ترتیب که قسمت جلو پیکان جوانان چهارچراغه با پنجره جدید شده که زیبایی خاصی به آن داده است. 

سپر پیکان جوانان مدل ۵۳ پهن تر و از نظر ایمنی قدرت بیشتری دارد و شکل آن شبیه سپر بنز منتهی در پهنای کمتر می باشد و صندلیهای جلو آن هم در دو مدل کوتاه و بلند پیش بینی شده و بدنه آن خط کشی و طرح تازه دارد.

در مدلهای پیکان دولوکس و پیکان کار نیز تغییرات تازه ای از نظر ایمنی و دوام بیشتر صورت گرفته است. و بهمین جهت ایزولاسیون(عایق بندی) بدنه با ضخامت بیشتر از مدلهای سابق است. همچنین شیشه اتومبیل مشابه آخرین مدل اتومبیل های خارجی از شیشه تمام طلق استفاده شده و در نتیجه هنگام تصادفات احتمالی ایمنی زیادی برای راننده و سرنشینان جلوی اتومبیل ایجاد می کند. 

برای خرید اتومبیل های پیکان ۵۳ سفارشات زیادی به نمایندگیهای ایران ناسیونال داده شده و مقامات شرکت برای کنترل قیمتها تصمیم دارند اقدامات جدیدی بمرحله اجرا درآورند.

IMG_20220205_074016_845

تهیه و تنظیم: مصطفی رحیمی مشکله

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر