کد خبر: 10495
A

عضو کمیسون بهداشت مجلس دهم گفت: در تدوین لایحه بودجه ٩٦ با کمک بنیاد بیماری های خاص و همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیماری های خاص و رفع مشکلات بیماران خاص مورد توجه قرار می گیرد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، علی نوبخت روز دوشنبه در همایش کمیته های استانی بیماریهای خاص افزود: در روزهای آینده جلساتی با بنیاد بیماریهای خاص، وزارت بهداشت، کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار می کنیم و به مسائل و مشکلات این بیماران می پردازیم.
وی در خصوص تامین داروهای بیماران خاص گفت: با تصویب مجلس مقرر شد فارموکوپه نظام دارویی بازنگری شود و بیماران از داروهای به روز استفاده کنند.
نوبخت با اشاره به محدودیت های مالی دولت، گفت: لازم است که از کمک های مردمی و سازمانهای مردم نهاد و حتی از وجوهات مردمی نیز برای تامین داروها استفاده کنیم.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس ادامه داد: با تصویب مجلس وکمک دولت مقرر شد هشت هزار میلیارد تومان از بدهی بیمه سلامت پرداخت شود تا حدی از مشکل تامین دارو برطرف شود.
توبخت همچنین در خصوص مشکل بیماران دیالیزی اظهارکرد: وزارت بهداشت با کمک واحدهای خیریه برنامه هایی برای بالا بردن کیفیت دیالیز درنظرگرفته است که کمیسیون بهداشت نیز برآن نظارت دارد.
در این ادامه این همایش زهرا ساعی عضو کمیسون اجتماعی مجلس گفت: بحث بیمه و رفاهیات بیماران خاص جزو وظایف ذاتی کمیسیون اجتماعی است و این کمیسیون در جهت آشنایی با مشکلات بیناران خاص به چهار استان سفر کرده است.
وی با اشاره به میانگین سنی پایین نمایندگان گفت: مجلس دهم تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات بیماران خاص به کارمی گیرد.
همایش کمیته های استانی بیماران خاص با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس و مسئولان کشوری در باشگاه نهاد ریاست جمهوری از ساعت ٨ تا ١٦ امروز (دوشنبه)در حال برگزاری است و در این همایش نمایندگان بیماری های خاص درباره مسائل و مشکلات این بیماران بیان کردند.

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر