کد خبر: 109382
A

خانواده کلم، گل کلم دارای فواید زیادی برای سلامتی است. اگر می‌خواهید نشاسته‌های اضافی را در رژیم غذایی خود جایگزین کنید، گل کلم می‌تواند جایگزین مناسبی برای برنج یا پوره سیب زمینی باشد.

یه گزارش سایت دیده بان ایران؛ خانواده کلم، گل کلم دارای فواید زیادی برای سلامتی است. اگر می‌خواهید نشاسته‌های اضافی را در رژیم غذایی خود جایگزین کنید، گل کلم می‌تواند جایگزین مناسبی برای برنج یا پوره سیب زمینی باشد. انجام این تحول غذایی نه تنها میزان کالری دریافتی شما را کاهش می‌دهد (فقط ۲۵ کالری در هر فنجان!)، بلکه باعث تقویت فیبر در رژیم غذایی شما می‌شود، که می‌تواند به شما کمک کند تا بیشتر احساس سیری کنید.

ترکیبی از کاهش کالری و مصرف میان وعده ممکن است به کاهش وزن کمک کند. در اینجا تنها برخی از مزایای گل کلم برای سلامتی شما ذکر شده است.

گل کلم ممکن است به شما در کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند. گل کلم نوعی سبزی از خانواده کلم بروکلی، کلم پیچ، کلم بروکسلتربچه و شلغم است. این سبزی دارای ترکیباتی به نام گلوکوزینولات است که مواد شیمیایی حاوی گوگرد و  بوی شدید و مشخصی دارند، این ترکیبات ممکن است به شما در کاهش خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان کمک کند. دانشمندان هنوز در حال بررسی ویژگی‌های بالقوه ضد سرطانی گیاهان دارویی وابسته به خانواده کلم هستند.

گل کلم برای روده شما عالی است. گل کلم می‌تواند سلامت روده شما را تقویت کرده و احتمال ابتلا به بیماری‌های التهابی روده مانند کولیت اولسراتیو که بر پوشش داخلی روده بزرگ و راست روده تأثیر می‌گذارد را کاهش دهد. (کولیت اولسراتیو غیرقابل درمان است، بنابراین انجام بهترین تلاش برای جلوگیری از آن با داشتن یک رژیم غذایی سالم بهترین شرط شماست.) در حقیقت، خواص ضد التهابی گل کلم ممکن است مجموعه‌ای از بیماری‌های مزمن و همچنین سرطان را دفع کند.

خواص باورنکردنی گل کم
گل کلم پر از ویتامین و سایر مواد مغذی است. گل کلم منبع خوبی از فیبر است، حدود ۸ ٪ فیبر روزانه شما فقط در یک وعده گل کلم موجود است. این گیاه همچنین سرشار از  فولات، ویتامین C و پتاسیم است. فقط در یک فنجان گل کلم خرد شده، فواید دیگری مانند ویتامین A، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، کلسیم، آهن و فسفر دریافت خواهید کرد. گل کلم همچنین حاوی حدود ۴ ٪ پروتئین مورد نیاز روزانه شماست.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر