کد خبر: 115797
A

در چند روز گذشته "تمام رسانه های رسمی در داخل کشور " مانند رسانه های مجازی مخالف تزریق واکسن بسیار بیشتر از آنچه که واقعیت خبر توقف واکسیناسیون در ژاپن در رسانه های بین المللی منتشر شده، مدعی بودند واکسن مدرنا به خاطر آمریکایی بودن! دارای ایراد بهداشتی و فنی است حال آنکه آنچه در ژاپن تزریق می شد مدرنای فرآوری شده در کارخانه ای در اسپانیا بود. امروز هم مشخص شده ادعای آلوده بودن واکسن کرونای مدرنا از ابتدا غلط بوده و موضوع مربوط به سرنگ های آلوده است. این سوال مطرح است که رسانه های رسمی که وظیفه اطلاع رسانی "شفاف" و "درست" را بر عهده دارند چرا به واکسن هراسی در جامعه با هر عنوانی دامن می زدند؟!

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ در چند روز گذشته "تمام رسانه های رسمی در داخل کشور " مانند رسانه های مجازی مخالف تزریق واکسن بسیار بیشتر از آنچه که واقعیت خبر توقف واکسیناسیون در ژاپن در رسانه های بین المللی منتشر شده، مدعی بودند واکسن مدرنا به خاطر آمریکایی بودن! دارای ایراد بهداشتی و فنی است

حال آنکه آنچه در ژاپن تزریق می شد مدرنای فرآوری شده در کارخانه ای در اسپانیا بود. امروز هم  مشخص شده ادعای آلوده بودن واکسن کرونای مدرنا از ابتدا غلط بوده و موضوع مربوط به سرنگ های آلوده است.

 این سوال مطرح است که رسانه های رسمی که وظیفه اطلاع رسانی "شفاف" و "درست" را بر عهده دارند چرا به واکسن هراسی در جامعه با هر عنوانی دامن می زدند؟!

 

 

 وزیر بهداشت ژاپن امروز (سه شنبه) اعلام کرد: به احتمال زیاد آلودگی موجود در واکسن های مدرنای توزیع شده در استان جنوبی اوکیناوا در هنگام تماس سرنگ‌های آلوده با ویال‌های واکسن ایجاد شده‌ است.

 

 رسانه‌های ملی این کشور اعلام کردند: پس از مشاهده مواردی از آلودگی های موجود در ویال‌ها و سرنگ‌های واکسن مدرنا در محموله‌های تحویل شده به مراکز بهداشتی ژاپن، تزریق این واکسن از روز یکشنبه (دو روز قبل) در اوکیناوا متوقف شد.

 

وزارت بهداشت ژاپن اعلام کرد: سوزن سرنگ ها احتمالا به درستی وارد ویال ها نشده و در نتیجه، درپوش لاستیکی ویال را شکسته و باعث نشت آلودگی از سرنگ به داخل شیشه ویال شده است.

 

نوریهیسا تامورا، وزیر بهداشت ژاپن در جمع خبرنگاران گفت: دلیل آلودگی واکسن ها هرچه که بوده، شنیده ایم که هیچگونه مشکل ایمنی یا مشکلات احتمالی دیگر ایجاد نمی‌کند.

 

وی افزود: ما همچنان به جمع آوری اطلاعات و ارائه گزارش در این زمینه ادامه می دهیم.

 

بر اساس گزارشات، در حال حاضر ژاپن با بزرگترین موج شیوع کووید ۱۹ در تمام طول همه گیری این ویروس مواجه است که ناشی از سویه بسیار مسری دلتا است.

 

روند واکسیناسیون در این کشور با تاخیر در دریافت واکسن های وارداتی و کشف آلاینده ها در سه دسته از دزهای واکسن مدرنا با کاهش طی هفته گذشته مواجه شد.

 

به گزارش رویترز، تارو کُنو، رئیس مسوول واکسیناسیون در ژاپن در گفتگو با خبرنگاران گفت که دولت این کشور در حال بررسی زمان و چگونگی ارائه دزهای تقویتی واکسن کروناست که ممکن است برای حفظ ایمنی در برابر کووید ۱۹ مورد نیاز باشد اما در حال حاضر بر تکمیل دو دز واکسن برای عموم متمرکز است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر