کد خبر: 12179
A

دستیار دکترای تخصصی طب سنتی ایران گفت: میان تدابیر کلی پاکسازی و روش‌های دفعی، «حجامت» به‌عنوان یک روش کارآمد و مؤثر برای نگاه‌داشت تندرستی و درمان بیماریها است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، علیرضا یارقلی درباره تأثیر حجامت در بیماری‌های پوستی اظهار داشت: میان تدابیر کلی پاکسازی و روش‌های دفعی، حجامت به‌عنوان یک روش کارآمد و مؤثر کنار دیگر روشهای نگاه‌داشت تندرستی و درمان بیماریها است.
وی افزود: حجامت باید بر اساس اصول صحیح مکتب طب ایرانی و توسط افراد آموزش‌دیده و به‌دور از سلایق شخصی و نگرشهای یک‌سویه انجام شود.
این دستیار دکترای تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: با این نگاه، از این روش درمانی پرفایده در بسیاری از تغییرات و بیماریهای پوست مانند خارش پوست، کهیر، اگزما و آکنه استفاده می‌شود که هر کدام را باید به‌صورت تخصصی و جداگانه بررسی و بحث کرد.
 

رعایت آداب صحیح خوابیدن راهی برای زیبایی پوست
 

یارقلی گفت: اگر کسی اصول درست خوابیدن را رعایت نکند و دیر بخوابد و دیر بیدار شود یا در طول روز بخوابد یا کم‌خوابی زیادی را تحمّل کند، بی‌تردید پوستی بدرنگ، تیره و ناشفّاف خواهد داشت.
 

مصرف سیب‌زمینی و قارچ موجب تیرگی پوست می‌شود
 

یارقلی افزود: مصرف غذاهای نامناسبی چون سوسیس و کالباس، سس‌ها، گوشت گاو، کنسروها و کمپوت‌های صنعتی، مواد غلیظی چون سیب‌زمینی و قارچ و ... زمینه‌ساز مشکلات پوستی چون تیرگیها و جوشهای مختلف پوستی است.
 

عدم‌فعالیت بدنی زمینه‌ساز مشکلات پوستی است
 

این دستیار دکترای تخصصی طب سنتی ایران خاطرنشان کرد: اگر کسی فعالیت بدنی و ورزش مناسب روزانه نداشته باشد، به‌علت اختلال در تحلیل و دفع مواد زائد پوستی، دچار مشکلاتِ پوستی خواهد بود؛ درمان یبوست یا اختلالات قاعدگی همیشه بر درمان مشکلات خاص پوستی افراد، تقدم دارد.
یارقلی عنوان کرد: در چنین شرایطی و در صورت عدم رعایت اصول اولیه سلامت بدن و پوست، توسل به هرگونه روش درمانی، از پمادهای پوستی و کورتون‌ها و لیزردرمانی‌ها تا درمان‌های گیاهی و حجامت و زالودرمانی، خطاست و افراد را به بیراهه می‌برد.
وی یادآور شد: بر اساس آموزه‌های طب سنتی ایران، استفاده صِرف و مصرّانه از یک روش پیشگیری و درمانی خاص، بدون رعایت پاکسازی‌های مناسب و تدابیر درست زیستن، نمی‌تواند ضامن تندرستی باشد و استفاده از هر روش درمانی، تنها مناسب همان فرد بوده و تعمیم آن به دیگر افراد درست نیست.

منبع: سلامت نیوز

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر