کد خبر: 126467
A

مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۱۲ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۳۲۶ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۸۳۴ هزار و ۵۵۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۳۳۲ میلیون و ۹۲۱ هزار و ۸۴۴ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛ بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۹.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۹۴۳ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۷.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۳۸ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۵۰۹ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۴۰ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۱.۷ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۷۹,۳۲۵,۵۷۶ ۹۴۳,۴۱۱
۲ هند

۴۲,۶۶۵,۵۳۴

۵۰۹,۰۴۳

۳ برزیل

۲۷,۴۸۳,۰۳۱

۶۳۸,۴۴۹
۴ فرانسه ۲۱,۷۰۸,۸۲۷ ۱۳۴,۸۰۴
۵

انگلیس

۱۸,۳۰۶,۸۵۹

۱۵۹,۵۷۰
۶ روسیه ۱۴,۱۳۳,۵۰۹ ۳۴۰,۲۴۸
۷ ترکیه ۱۲,۹۰۸,۳۲۱ ۹۰,۵۴۲
۸ آلمان ۱۲,۳۸۷,۰۷۸ ۱۲۰,۵۸۰
۹ ایتالیا ۱۲,۱۰۵,۶۷۵

۱۵۱,۰۱۵

۱۰ اسپانیا ۱۰,۶۰۴,۲۰۰ ۹۵,۹۹۵

بر اساس آمار جهانی ورلدامتر، ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۸۰۶ هزار و ۲۶۵ ابتلا و ۱۳۳ هزار و ۷۱۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، هلند، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرو، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، کانادا، پرتغال و مالزی نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد./ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر