کد خبر: 135861
A

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: که مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ماسک زدن از ورود کشور به یک سویه خطرناک کرونا جلوگیری کنند.

به گزارش دیده بان ایران؛ همایون سامه‌یح نجف آبادی نماینده مردم کلیمیان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: موج جدید کرونا در کشورهای مختلف وارد شده است که کشورهای اروپایی آن را تجربه می‌کنند پس این موضوع منحصر به کشور ما نیست.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ نماینده مردم کلیمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: البته خدا را شاکریم که این سویه فعلی از امیکرون ضعیف‌تر است و امیدواریم که مرگ و میر کمتری داشته باشد، منتها بیشترین علت شیوع ویروس کرونا در وهله اول کسانی هستند که با واکسیناسیون موافق نبودند و واکسینه نشدند و آنها اغلب دچار بیماری حاد کرونا می‌شوند در این بین هم عده‌ای اندک وجود دارند که به دلیل نقص سیستم ایمنی واکسن در آنها اثرگذار نبوده است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نباید موضوع کرونا را سطحی گرفت و با آن برخورد سهوی داشت بلکه باید تمامی مسائل مربوط به کنترل بیماری از جمله فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت و پروتکل‌های بهداشتی‌ انجام شود چون اگر تعداد مبتلایان به سویه جدید زیاد شود احتمال ایجاد جهش دیگر و بروز سویه خطرناک وجود دارد لذا از همه می‌خواهیم که ماسک زده و پروتکل‌ها را رعایت کنند.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر