کد خبر: 138249
A
هشدار رییس انجمن میکروب شناسی:

محمدمهدی فیض آبادی ضمن هشدار درباره وضعیت مصرف آنتی بیوتیک مردم اظهار داشت: مصرف بی‌رویه و غیراصولی آنتی بیوتیک‌ها، فرایند مقاوم شدن میکروب‌ها را سرعت می‌بخشد.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ محمدمهدی فیض آبادی از انجمن میکروب شناسی ایران، ، روز شنبه در نشست خبری بیست و سومین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران که در روزهای ۸ تا ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ در محل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود، گفت: مصرف بی رویه و غیراصولی آنتی بیوتیک ها، فرایند مقاوم شدن میکروب‌ها را سرعت می بخشد.

وی افزود: مقاوم شدن میکروب‌ها باعث می‌شود مصرف آنتی بیوتیک ها بی اثر شود.

فیض آبادی با بیان اینکه تجمع مقاومت‌های میکروبی در بیمارستان‌ها موجب پیدا شدن نمونه‌هایی از چند میکروب به نام میکروب‌های مقام به چند دارو می‌شود، گفت: این شرایط باعث می‌شود بیمار که برای یک جراحی بستری شده است، در اثر عفونت‌های بیمارستانی فوت کند.

رئیس انجمن میکروب شناسی ایران افزود: آنتی بیوتیک ها باید به اندازه و درست مصرف شوند تا مقاومت میکروبی با آهنگ کندی پیش برود و امکان پیشگیری فراهم شود.

وی گفت: آنتی بیوتیک ها جان میلیاردها انسان را نجات داده اند، ولی داریم این داروها را بر اثر مصرف بی‌رویه و غیراصولی، تباه می‌کنیم.

فیض آبادی تاکید کرد: مقاوم شدن میکروب‌ها به آنتی بیوتیک‌ها، مشکلات درمان را پیچیده‌تر می‌کند و مرگ‌های بیمارستانی را افزایش می‌دهد.

منبع: ایلنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر