کد خبر: 15946
A
عضو هیأت مدیره انجمن علمی شنوایی شناسی ایران:

عضو هیأت مدیره انجمن شنوایی ایران ادامه داد: اگر نوزاد بیش از پنج روز بستری در NICU باشد، احتمال آسیب به شنوایی آن وجود دارد و باید تشخیصات لازم در این زمینه صورت گیرد و اگر ۲ تا ۳ روز در این بخش بستری باشد، قبل از سه ماهگی باید تست شنوایی برایش انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، علی قهرمانی در نشست خبری که در ارتباط به مناسبت روز شنوایی برگزار شده بود، اظهار داشت: آمارهای مربوط به ناشنوایی بسیار متفاوت است، ولی تحقیقات پیشین نشان می‌دهد از هر 3 یا 5 در هزار، یک نوزاد با افت شنوایی و کم‌شنوایی همراه است.

 

وی افزود: بسیاری از نوزادان زمانی که در NICU بیمارستان بستری بوده، دچار مشکلات شنوایی می‌شود. در واقع نارس بودن آنها سبب بروز مشکل اکسیژن‌رسانی به مغز شده و براساس بررسی‌ها، نوزادانی که در این بخش بیمارستان‌ها بستری می‌شوند، 4 درصد یا حتی 9 تا 10 درصد بیشتر دچار آسیب شنوایی خواهند شد.

 

عضو هیأت مدیره انجمن شنوایی ایران ادامه داد: اگر نوزاد بیش از پنج روز بستری در NICU باشد، احتمال آسیب به شنوایی آن وجود دارد و باید تشخیصات لازم در این زمینه صورت گیرد و اگر 2 تا 3 روز در این بخش بستری باشد، قبل از سه ماهگی باید تست شنوایی برایش انجام شود.

 

قهرمانی با بیان اینکه عدم تشخیص به موقع مشکلات شنوایی نوزادان می‌تواند سبب اختلال رشد و مشکلات اجتماعی و کلامی آن شود، اظهار داشت: تا شش ماهگی زمان طلایی کمک به شنوایی نوزادان کم‌شنوا و ناشنوا بوده و اقدامات لازم باید در این زمینه صورت گیرد و خانواده‌ها نیز بسیار حساس به شنوایی نوزاد باشند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر