کد خبر: 21570
A
با همکاری دانشمند ایرانی ؛

محققان که در میان آنها نام یک دانشمند ایرانی به چشم می‌خورد، بتازگی سنسوری ابداع کرده‌اند که با بکارگیری آن می‌توان مراحل تشخیص، نظارت و روند بهبودی بیماری تنفسی آسم را راحت‌تر از پیش انجام داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، دانشمندان دانشگاه راتگرز-نیوبرانزویک حسگری مبتنی بر گرافن ساخته‌اند که می‌توان با آن حملات طولانی را زودتر تشخیص داد و آسم و بیماری‌های تنفسی دیگر را بهتر از پیش مدیریت کرد.
بهبود مدیریت چنین بیماری‌هایی منجر به جلوگیری از بستری شدن افراد مبتلا در بیمارستان و همچنین پیشگیری بیشتر از آمار مرگ و میر آنها می‌شود.
مهدی جوانمرد، استادیار دپارتمان مهندسی کامپیوتر و برق این دانشگاه گفت: حسگر عرضه شده راه را برای توسعه دستگاه‌ها و ابزارهای سلامتی مرتبط با آن، همچون دستگاه‌های قابل حمل تناسب اندام باز می‌کند و با استفاده از آن در فناوری‌های پوشیدنی یا آویختنی (همانند گردنبند)، مردم می‌توانند راحت‌تر به امکانات نظارت بر سلامت خود دسترسی داشته باشند.


جوانمرد و گروهی که با او در ساخت این حسگر همکاری داشته‌اند جزئیات بیشتری از آن را در مجله آنلاین Microsystems & Nanoengineering منتشر و توصیف کرده‌اند.

منبع: سلامت آنلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر