کد خبر: 43849
A

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: 2 نفر از شهروندان استان به خاطر استفاده از قارچ مسموم کبد خود را از دست دادند و در صف پیوند کلیه قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ باقر بهرامی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در 2 ماه گذشته به علت بارش مناسب باران قارچ های سمی در مراتع، دامنه کوه ها و زمین های کشاورزی رشد یافته اما بخش قابل توجهی از آنها سمی و غیرقابل استفاده است.

وی اضافه کرد: امسال تعدادی از مردم بدون توجه به هشدارها و توصیه های کارشناسان، این قارچ های سمی را مورد استفاده قرار داده اند و بر اثر آن 71 نفر مسموم و به مراکز درمانی استان انتقال یافته اند.

وی با اشاره به درمان 41 نفر از این افراد در مراکز درمانی آذربایجان غربی بیان کرد: 30 نفر دیگر به علت شدت مشکلات گوارشی و خونی در بیمارستان بستری شده اند و تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: 2 نفر از این افراد نیز به علت آسیب جدی کبدی به بیمارستان شیراز انتقال یافتند تا در صف دریافت کبد پیوندی قرار بگیرند.

بهرامی گفت: بیشتر مسموم شدگان بر اثر استفاده از قارچ سمی از شهرستان های ارومیه، خوی، نقده و سلماس هستند.

وی با تاکید بر اینکه امکان تشخیص قارچ سمی از روی ظاهر آنها وجود ندارد، افزود: شهروندان به هیچ وجه از قارچ های رشد یافته در مزارع، دشت و مراتع استفاده نکنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر