کد خبر: 5000
A

طبق گفته یک متخصص مغز و اعصاب سردرد های میگرنی درمان قطعی ندارند ,فقط بامراقبت و تشخیص صحیح می شود تغداد دفغات سردرد راکمتر کرد.

طبق گزارش پایگاه خبری تحلیلی  دیده بان ایران , یک متخصص مغز و اعصاب با اشاره به عواملی که باعث بروز و افزایش سردردهای میگرنی می‌شوند گفت: سردرد میگرنی درمان قطعی ندارد، اما با تشخیص و مراقبت صحیح می‌توان دفعات سردرد را کمتر کرد.

 حسین مژدهی پناه اظهار کرد: شروع میگرن معمولا از دوران جوانی است ولی ممکن است در دوران کودکی یا حتی در دوران میانسالی هم شروع شود.

وی یادآور شد: در حدود ۸۰ درصد بیماران مبتلا، شرح‌حال فامیلی از ابتلا به میگرن را در یکی از اعضای خانواده‌ دارند که این موضوع بیانگر نقش ژنتیک در ایجاد بیماری است.

این متخصص مغز و اعصاب در خصوص علائم بالینی میگرن خاطرنشان کرد: میگرن به‌صورت سردردهایی است که در بیشتر موارد یک‌طرفه بوده و با علائم دیگری هم چون تهوع، استفراغ، احساس ضربان در سر، ترس از صدا و نور همراه است. مدت سردرد معمولا از چند ساعت تا ۲۴ ساعت بوده و با استراحت کافی بهبود می‌یابد. شدت سردردها معمولا شدید و با کارهای روزمره مداخله می‌کند.

مژدهی پناه در خصوص علائم تشدیدکننده میگرن تشریح کرد: عوامل مختلفی همچون بی‌خوابی، گرسنگی، سرما، گرما، بوهای تند، غذاهای تحریک‌کننده، مصرف قرص‌های هورمونی و پیشگیری از بارداری، الکل و سیگار در تشدید و افزایش دفعات سردرد نقش دارند.

این متخصص مغز و اعصاب، با اشاره به اینکه تغییر سبک زندگی بهترین کار برای پیشگیری از ابتلا به این نوع سردردهاست، اضافه کرد: توجه به اصلاح روش زندگی، اصلاح خواب و تغذیه، پرهیز از عوامل تشدیدکننده و استفاده از درمان‌های مناسب، در پیشگیری از بیماری مفید است. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

ارسال نظر