کد خبر: 5123
A
به منظور خدمات رسانی به زائران اربعین

۲۳۵ آمبولانس ، ۱۶ اتوبوس-آمبولانس و ۳ خودرو ارتباطات، تعداد زیادی موتور-آمبولانس و ۴ فروند بالگرد برای خدمات رسانی به زائران اربعین در مرز شلمچه ، چذابه و مهران مستقر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده با ایران، سرپرست اورژانس کشور با بیان این مطلب افزود: در این زمینه پوشش مناسب جاده ای در محورهای مواصلاتی کشور انجام می شود، به طوری که از شهر ایلام  تا مرز مهران در هر ۳ تا ۵ کیلومتر یک آمبولانس و در هر ۱۵ کیلومتر یک اتوبوس آمبولانس مستقر خواهد شد.

دکتر پیرحسن کولیوند با اشاره به مهم ترین اقدامات کمیته بهداشت و درمان برای ارائه بهترین خدمات درمانی برای زائران کربلا افزود:ارائه خدمات سلامت و پزشکی به دو قسمت داخلی و خارجی در کشور عراق تقسیم شده است  و همه ۲۲۰ پایگاه اورژانس در سراسر کشور در آماده باش کامل به سر می برند و از مرز های افغانستان، پاکستان تا مرز های شلمچه ، چذابه، مهران به خدمت رسانی مشغول خواهند شد. 

 کولیوند گفت: درباره نحوه خدمات رسانی در بیمارستان ها گفت: امسال نیروهای اورژانس کشور در ۷ بیمارستان صحرایی در ۳ مرز شلمچه ، چذابه و مهران  برای خدمات رسانی به زائران کربلا آمادگی کامل دارند و بیمارستان های پشتیبانی کننده از مراکز صحرایی در حلقه اول ۲۰ بیمارستان هستند که ظرفیت آن ها از ۲۵ تخت به ۱۲۵ تا ۲۰۰ تخت رسیده است. برای مثال ظرفیت بیمارستان امام حسین مهران از ۳۰ تخت به ۱۵۰ تخت افزایش پیدا می کند، ۴۰ تخت اضافه نیز اضافه می شود و قسمت کلینیک ویژه آن به درمانگاه تبدیل خواهد شد.

مشاور وزیر بهداشت افزود: امسال حدود ۱۰۰۰ نفر در گروه پزشکی و پیراپزشکی در شهرهای کربلا، نجف و در بین راه شلمچه تا نجف، نجف تا کربلا و مهران تا کربلا خدمات پزشکی و سلامت را ارائه می‌دهند و با وزارت بهداشت عراق هم هماهنگی و همفکری شده و از ظرفیت و پتانسیل آنها هم استفاده خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ۱۷ درمانگاه سرپایی و ۳ مرکز هدایت  با ۴۳ پست امدادی در مرز در نظر گرفته شده است و ۶۱ تیم بهداشتی و ۴۱ گروه مبارزه با بیماری ها انجام خدمات بهداشتی و درمانی مشغول خواهند شد.همچنین به اندازه کافی دارو و تجهیزات ذخیره شده و پیش بینی برای واحد های خونی لازم انجام شده است و برنامه ریزی های لازم برای انتقال بیماران انجام شده است.

سرپرست اورژانس کشور تاکید کرد: پوشش مناسب جاده ای در محور های مواصلاتی کشور انجام خواهد شد، به طور کلی ظرفیت اورژانس نسبت به سال گذشته تقریبا ۳ برابر شده است، همچنین از شهر ایلام تا مرز مهران در هر ۳ تا ۵ کیلومتر یک آمبولانس و در هر ۱۵ کیلومتر یک اتوبوس آمبولانس مستقر خواهد شد.

منبع: سلامت آنلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر