کد خبر: 52099
A

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که بر اساس آخرین برآوردها، آمار بیماران مبتلا به ایدز در ایران به حدود ۴۳ هزار نفر رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ دکتر محمدمهدی گویا در حاشیه افتتاح طرح‌های زیرساختی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر تنها ۱۳ هزار نفر از بیماران مبتلا به ایدز کشور شناسایی شده و تحت درمان قرار دارند.

وی با ابراز نگرانی از این که در باره حدود ۳۰ هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشور هیچ اطلاعاتی وجود ندارد و نحوه خدمات گیری آنان مشخص نیست، گفت: باید از لحاظ فرهنگی زمینه‌ای فراهم شود تا این بیماران نیز خود را معرفی خدمات مورد نیاز را دریافت کنند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت همچنین گفت که از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون حدود ۱۰ هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشور بر اثر این بیماری جان باختند.

وی علت اصلی ابتلا به بیماری ایدز در ایران را اعتیاد تزریقی اعلام کرد.

** تامین واکسن آنفلوانزا

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از تامین واکشن آنفلوانزا در کشور خبر داد و گفت که واکسن این بییماری برای بیماران در معرض خطر به میزان کافی در داروخانه‌ها وجود دارد.

 

دکتر گویا گروه‌های در معرض خطر آنفلوانزا را مادران باردار، بیماران قلبی و عروقی، زنان و مردان مسن و بیماران کلیوی، کبدی و دیابتی غیرکنترلی معرفی کرد.

 

وی به این گروه از بیماران در معرض خطر توصیه کرد تا هر چه سریع‌تر نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

 

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت به همراه وزیر بهداشت برای افتتاح طرح‌های حوزه سلامت به مازندران سفر کرد.

 

در این سفر دو روزه ۱۲ طرح زیرساختی حوزه بهداشت و درمان با هزینه بیش از ۸۳۳ میلیارد ریال افتتاح شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر