کد خبر: 61175
A

حتما شما هم تا به حال نام پرخوری عصبیو بی اشتهایی عصبی را شنیده اید. درواقع این دو نشان دهنده دو واکنش متفاوت از دوگروه از افراد در برابر اتفاقات ناراحت کننده است.

به گزارش سرویس سلامت پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ حتما شما هم تا به حال نام  پرخوری عصبیو بی اشتهایی عصبی را شنیده اید. درواقع این دو نشان دهنده دو واکنش متفاوت از دوگروه از افراد در برابر اتفاقات ناراحت کننده است.

 افرادی که دچار پرخوری عصبی می شوند، معمولا علائمی مشخص دارند که شامل این موارد است:

_شروع به خوردن خوراکی های شیرین، چرب و پر کالری پس از هر دعوا و تنش

_ناخوداگاه بودن خوراکی خوردن یا بی اراده بودن در برابر مصرف خوراکی

_قرار دادن همیشگی ظرف های خوراکی روی میز در همه حال

_مراجعه مکرر به آشپزخانه به ویژه هنگام عصبانیت

_عادت به خوراکی خوردن هنگام مشغله های، تنش، تصمیم گیری های سخت و...

_دار بودن انهواع و اقسام اشتراک های سفاش غذای تلنی حتی با وجود اضافه وزن

این نشانه ها و بسیای از نشانه های دیگر می گویند شما پرخوری عصبی دارید. برای ریشه یابی این مشکل بهتر است به روانشناس مراجعه کنید اما می توانید با برخی از اقدامات جایگزین از این مشکل تا حدی پیشگیری کنید یا روند روانکاوی خود را تسریع بخشید.

 

بنابراین سعی کنید تا حد امکان خوراکی و تنقلتان روی میزتان نگذارید. هنگام عصبانیت نفس های عمیق بکشید و آآب بنوشید. یخچال را از فیبر پرکنید تا هنگام عصبانیت سراغ خوراکی های ناسالمم نروید. برگه های تبلیغ رستوران ها و شماره اشتراک رستوران ها را مخفی کنید یا دور بریزید. از اطرافیان کمک بخواهید. مثلا بخواهید وقتی شما را عصبانی می بینند به شما یک لیوان آب، یک کاسه تخمه رژیمی و کم نمک یا مواردی مشابه دهند.

 
 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر