کد خبر: 62619
A

خانواده فوگیت به دلیل رنگ منحصر به فرد پوستشان که نسل به نسل به آن‌ها رسیده، با جهان خارج قطع رابطه کرده‌اند. از زمانی که مارتین فوگیت مهاجر فرانسوی با الیزابت اسمیت در ایالت کنتاکی ازدواج کرد تا به امروز هر نسل از این خانواده چند آبی‌پوست به خود می‌بیند. از میان ۷ فرزند مارتین و الیزابت ۴ فرزند آبی‌پوست بودند و به همین شکل این رنگ، نسل به نسل به عنوان ژن غالب در میان برخی از اعضای این خانواده نمود پیدا کرد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ خانواده فوگیت به دلیل رنگ منحصر به فرد پوستشان که نسل به نسل به آنها رسیده، با جهان خارج قطع رابطه کرده‌اند.

اوپرا وینفری در برنامه مشهور خود در این باره گفت: وقتی بنجامین استیسی در سال 1975 به دنیا آمد، دکترها و پرستاران بیمارستان از دیدن او شوکه شدند. به جای آنکه این نوزاد همانند بقیه نوزادان در بدو تولد پوستی قرمز رنگ داشته باشد، رنگ پوستش آبی سیر بود.

این رنگ عجیب پزشکان را نگران کرد و با فراخوانی یک آمبولانس او را به مرکز دانشکده پزشکی کنتاکی منتقل کردند تا از امکانات بیشتری برای بررسی بهره‌مند شود. اما بعد از دو روز آزمایش‌های مختلف پزشکان نتوانستند تفسیر پزشکی برای این پدیده پیدا کنند تا آنکه مادر بزرگ بنجامین به آنها گفت: آیا شما از وجود خانواد فوگیت اطلاع دارید. مادر بزرگ پدری من از خانواده آبی‌پوست فوگیت بود.

اینگونه بود که بنجامین استایسی کوچک‌ترین عضو خانواده فوگیت در ایالت کنتاکی لقب گرفت که از 197 سال پیش در کوه‌های این منطقه زندگی می‌کردند.

از زمانی که مارتین فوگیت مهاجر فرانسوی با الیزابت اسمیت در ایالت کنتاکی ازدواج کرد تا به امروز هر نسل از این خانواده چند آبی‌پوست به خود می‌بیند. از میان 7 فرزند مارتین و الیزابت 4 فرزند آبی‌پوست بودند و به همین شکل این رنگ، نسل به نسل به عنوان ژن غالب در میان برخی از اعضای این خانواده نمود پیدا کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر