کد خبر: 7284
A

عوارض اضافه وزن و تغذیه نامناسب روی سلامتی مسئله ای جدی است؛ چون باعث ایجاد مشکلاتی مانند افزایش خطرات بیماری های قلبی، دیابت نوع 2، سکته مغزی و مشکلات دیگر می شود. اما شما می توانید با کمی تأمل، هر ماده غذایی چاق کننده را رژیمی و حتی سالم کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، عوارض اضافه وزن و تغذیه نامناسب روی سلامتی مسئله ای جدی است؛ چون باعث ایجاد مشکلات زیادی می شود. در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد که چگونه مواد غذایی چاق کننده را رژیمی کنید.

 سس ها: در منزل تهیه کنید

سس سالاد یا سس برای گوشت و سبزیجات را در منزل تهیه کنید. توصیه می کنیم از ماست یونانی به جای خامه استفاده شود. تا حد امکان از شیر و ماست کم چرب در ترکیب سس های سالاد استفاده کنید تا رقیق تر و کم چرب تر شود.

محصولات لبنی: کم چرب را انتخاب کنید

توصیه می کنیم به جای برخی چربی ها و همچنین نمک زیاد از ادویه ها استفاده کنید. در این صورت میزان کالری دریافتی کاهش پیدا می کند. ادویه ها به غذا طعم می دهند و آن ها را رژیمی می کنند

برای ایجاد تعادل توصیه می کنیم که به جای ماست و پنیر پرچرب انواع کم چرب آن ها را انتخاب کنید. چون با مصرف لبنیات کم چرب اسیدهای چرب کمتری جذب می شود و از طرفی بدن هم از خواص لبنیات محروم نمی ماند.

 

غذا را با لیموترش میل کنید

به سس های خانگی لیموترش بزنید و برای کاهش چربی غذایی که میل می کنید از لیموترش استفاده کنید.

پنیر گرویر به جای پارمزان

برای تهیه یک گراتین یا لازانیا و یا حتی پیتزای خوش طعم به جای پنیر پارمزان از پنیر گرویر و یا هر پنیر کم چرب دیگری استفاده کنید. چون حاوی چربی و اسیدهای چرب کمتری می باشند.

پنیر کم چرب

 

روغن گیاهی یا کره؟

بدون شک روغن گیاهی را توصیه می کنیم. با این کار میزان اسیدهای چرب دریافتی کاهش پیدا می کند.

ادویه ها به جای نمک و روغن زیاد

توصیه می کنیم به جای برخی چربی ها و همچنین نمک زیاد از ادویه ها استفاده کنید. در این صورت میزان کالری دریافتی کاهش پیدا می کند. ادویه ها به غذا طعم می دهند و آن ها را رژیمی می کنند.

شیرینی: نوع آن را درست انتخاب کنید

به سس های خانگی لیموترش بزنید و برای کاهش چربی غذایی که میل می کنید از لیموترش استفاده کنید

برای لذت بردن از طعم شیرین به جای شیرینی های خامه ای از شکلات استفاده کنید. شیرینی های خامه ای حاوی چربی و قند زیادی هستند؛ اما شکلات های آجیلی و یا شکلات سیاه گزینه های بهتری می باشند.

تنقلات: چیپس یا سبزیجات؟

چیپس ها و بیسکویت ها، اشتها آور، بسیار شور و پرکالری هستند. بهتر است به جای آن 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر