کد خبر: 75351
A

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور، گفت: طی ۲۴ساعت گذشته و با افزایش آلودگی هوا، ۱۵۴۱ نفر به دلیل بیماری‌های قلبی و تنفسی به مراکز اورژانس مراجعه کرده‌اند.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛  مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور، درباره آمار مراجعین بیماران تنفسی و قلبی طی 24 ساعت گذشته به بخش اورژانس مراکز درمانی به دلیل آلودگی هوا گفت: در استان‌های اصفهان و البرز، شاهد بیشترین مراجعه کنندگان به مراکز اورژانس بوده‌ایم و به طور کلی 1541 نفر طی 24 ساعت گذشته به مراکز اورژانس مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه از این تعداد 570 نفر به دلیل بیماری‌های تنفسی و 971 نفر به دلیل بیماری‌های قلبی به این مراکز مراجعه کرده‌اند، گفت: استان تهران با 1051 مراجعه در صدر آمار قرار دارد.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور افزود: استان‌های تهران و مرکزی در رده‌های بعدی مراجعات بیماران قلبی و تنفسی قرار گرفته‌اند.

وی توضیح داد: در استان های اصفهان، البرز، تهران و مرکزی به ترتیب 295، 165، 1051 و 31 نفر به بخش اورژانس مراکز درمانی مراجعه کردند.

خالدی تاکید کرد: به هموطنان خصوصا گروه‌های حساس توصیه می‌شود در صورت امکان از تردد غیرضروری خودداری کرده و در صورت تردد و حضور در اماکن عمومی نیز از ماسک‌های استاندارد استفاده کنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر