کد خبر: 78021
A

فرانسیسکو دوکه وزیر بهداشت فیلیپین امروز پنجشنبه در بیانیه‌ای اظهار کرد: نخستین مورد ابتلا به کرونا ویروس در فیلیپین تأیید شده است. این فرد مبتلا زنی ۳۸ ساله اهل چین است که از ۲۱ ژانویه از ووهان وارد فیلیپین شده بود. این فرد مبتلا به ویروس کرونا از ۲۵ ژانویه دچار سرفه شده و در یک بیمارستان دولتی با پزشکان مورد معاینه قرار گرفته بود.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛ فرانسیسکو دوکه وزیر بهداشت فیلیپین امروز پنجشنبه در بیانیه‌ای اظهار کرد: نخستین مورد ابتلا به کرونا ویروس در فیلیپین تأیید شده است.

این فرد مبتلا زنی ۳۸ ساله اهل چین است که از ۲۱ ژانویه از ووهان وارد فیلیپین شده بود.

این فرد مبتلا به ویروس کرونا از ۲۵ ژانویه دچار سرفه شده و در یک بیمارستان دولتی با پزشکان مورد معاینه قرار گرفته  است . نمونه‌های لازم گرفته شده از این خانم چینیبه آزمایشگاه مرجع ویروس شناسی در ملبورن، استرالیا فرستاده شده بود تا مورد آزمایش قرار بگیرد و امروز پنجشنبه تأیید شد که نمونه‌های بیمار آزمایش شده نشان از ابتلای او به ویروس کرونا دارد.

وزیر بهداشت فیلیپین گفت: این بیمار در حال حاضر علامت دیگری مانند تب ندارد.

دوکه تأکید کرد: وزارت بهداشت فیلیپین در بالاترین وضعیت بهداشتی قرار دارد و از عموم مردم می‌خواهیم که در صورت بروز علائمی مانند سرفه و تب از ماسک‌های جراحی استفاده و از حضور در مکان‌های شلوغ خودداری کنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر