کد خبر: 78801
A

مدیر کل سابق درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به این سوال که چگونه از ظاهر کسی، اعتیادش را تشخیص دهیم گفت: باید به مجموعه رفتار و حرکات شخص دقت کرد و تنها با دیدن چهره افراد، این امر میسر نیست. صفاتیان درباره ویژگی‌هایی که شخص معتاد به شیشه دارد، ادامه داد: این افراد خود را زیادی می‌خارانند، و به موضوعات کم اهمیت به شدت متمرکز می‌شوند. همچنین یک حرف را مرتبا تکرار کنند.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛ مدیر کل سابق درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به این سوال که چگونه از ظاهر کسی، اعتیادش را تشخیص دهیم گفت: باید به مجموعه رفتار و حرکات شخص دقت کرد و تنها با دیدن چهره افراد، این امر میسر نیست.

به گزارش میزان، از هر ۱۰۰ معتاد تنها سه نفر قیافه تابلو دارند؛ اما این مسئله دلیل بر نداشتن عوارض نیست.

از فردی که سال‌ها در زمینه اعتیاد فعالیت دارد پرسیدیم چگونه فرد شیشه‌ای را تشخیص دهیم که در ادامه می‌خوانید.

دکتر سعید صفاتیان رئیس موسسه و مدیر کل درمان سابق ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: امکان تشخیص افرادی که ۶ ماه یا یک سال مواد مخدری مانند شیشه مصرف می‌کنند، از ظاهر آن‌ها وجود ندارد و این امر فقط برای افرادی که سال‌های متمادی زیادی این مواد مخدر را مصرف می‌کنند؛ قابل بیان است.

وی افزود: برای تشخیص این نوع اعتیاد، باید به مجموعه رفتار و حرکات شخص دقت کرد و تنها با دیدن چهره افراد، این امر میسر نیست.

صفاتیان درباره ویژگی‌هایی که شخص معتاد به شیشه دارد، ادامه داد: این افراد خود را زیادی می‌خارانند، و به موضوعات کم اهمیت به شدت متمرکز می‌شوند. همچنین یک حرف را مرتبا تکرار کنند.

مدیر کل درمان سابق ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره ویژگی‌های ظاهری این افراد اظهار کرد: دور لب و چشم‌ها سیاه می‌شود، مردمک چشم بزرگ می‌شود، همچنین مداوم آبریزش بینی دارند.

وی گفت: با دقت در این مجموعه رفتار‌ها و حرکات می‌توان شخص معتاد را تشخیص داد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر