کد خبر: 80245
A

رییس انجمن تغذیه خراسان شمالی گفت: مصرف هیچ ماده غذایی در مدت محدود، نقش معجزه آسایی در تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از کرونا ندارد، بنابراین از مصرف زیاد یک نوع ماده غذایی به منظور پیشگیری از کرونا به شدت خودداری کنید.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمدرضا جلیلوند، متخصص تغذیه و رییس انجمن تغذیه خراسان شمالی درخصوص مصرف مواد غذایی به منظور پیشگیری از کرونا گفت:

تغذیه سالم برای بهبود سیستم ایمنی و حفظ سلامت افراد لازم و ضروری است، اما این مقوله به شرط رعایت سه اصل تعادل، تنوع و تناسب در مصرف گروه‌های غذایی است.

با وجود آن که زنجبیل دارای مواد آنتی کسیدانی فراوانی است، اما مصرف به اندازه و متعادل آن به همه افراد توصیه می‌شود و استفاده بیش از حد آن ممکن است سلامت فرد را تهدید کند.

برخی افراد به اشتباه تصور می‌کنند، فقط مصرف زنجبیل تازه دارای خواص بیشتر، پیشگیری کننده از کرونا و تقویت کننده سیستم ایمنی است، این در حالی است که پودر زنجبیل که در شرکت‌های معتبر تولید می‌شود، نیز دارای خواص فراوانی است که همه افراد می‌توانند با خرید از مراکز معتبر از مزایای آن بهره‌مند شوند.

در حالت عادی زنجبیل جزو مواد غذایی است که مصرف متعادل آن توصیه می‌شود، اما در زمان ابتلا به کرونا یا دیگر بیماری‌ها که موجب کاهش پلاکت‌ها می‌شود، مصرف آن باید با نظر پزشکان متخصص باشد./میزان

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر