کد خبر: 82169
A

بهروز بنیادی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: دولت می‌تواند وسایل حفاظتی بخصوص ماسک را در مکان‌های پر تردد مثل پمپ بنزین‌ها، مترو و اتوبوس ها به صورت رایگان توزیع کند تا این تلنگری برای مردم باشد که هنوز خطر این بیماری رفع نشده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ بهروز بنیادی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه اخیرا دبیر کل سازمان بهداشت جهانی به این موضوع اشاره داشت که مهمترین نکته با شیوع بیماری کرونا آموزش است، گفت: نباید آموزش مردم را رها کرد باید به آنها به طور مداوم خطر و اهمیت بیماری را یادآوری کرد. چون هنوز این خطر رفع نشده است.

بنابر گزارش ایلنا، وی افزود: اگر درباره کرونا ساده انگاری شده و مردم فکر کنند خطر از بین رفته و به دنبال آن بسیاری از اقدامات بهداشتی را کنار بگذارند مجددا بحران تشدید می‌شود پس وظیفه همه آگاهی بخشی و ادامه آموزش و انجام اقدامات حفاظتی فردی است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طبق آمار ارائه شده شدت بیماری در کشور کاهش یافته لذا در این مرحله دولت می‌تواند وسایل حفاظتی بخصوص ماسک را در مکان‌های پر تردد مثل پمپ بنزین‌ها، مترو و اتوبوس ها به صورت رایگان توزیع کند تا این تلنگری برای مردم باشد که هنوز خطر این بیماری رفع نشده است. قطعا با رعایت حفاظت‌های فردی میزان ابتلا و مرگ و میر هم بیشتر کاهش پیدا می‌کند و قدم بزرگی خواهد بود. این یک کار ساده‌ای است که دولت می‌تواند با انجام آن ذهن مردم را درباره خطر کرونا بیدار نگه‌ دارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر