کد خبر: 83333
A

طبق گزارش فرماندار ایالت نیویورک، تاکنون ۲ کودک در این ایالت به دلیل التهاب‌های خونی شدید جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ اندرو کومو، فرماندار نیویورک عصر جمعه اعلام کرد که یک کودک ۵ ساله بر اثر سندروم التهابی مرتبط با ویروس کووید۱۹ در ایالت نیویورک جان خود را از دست داده است.

پایگاه خبری "CBS" نوشت، این کودک، دومین خردسالی است که بر اثر این التهاب در این ایالت جان خود را از دست داده است؛ کومو همچنین اعلام کرد، ۷۳ کودک آمریکایی در وضعیت وخیمی قرار داشته و در بخش ویژه بستری هستند.

فرماندار نیویورک در مصاحبه خود گفت: « اگر چه نادر است اما ما شاهد آن هستیم که کودکانی در این ایالت به نوعی سندورم التهابی مرتبط با ویروس کرونا که باعث التهاب در رگ‌های خونی می‌شود، مبتلا می‌شوند؛ این چیزی است که اکنون باید آن را جدی بگیریم.»

تصور می‌شود که این سندروم مربوط به بیماری کاوازاکی است، اما به دلیل ابتلای چند کودک مبتلا به ویروس کرونا به این التهاب در انگلیس، اکنون بخش بهداشت نیویورک در حال بررسی پرونده‌های پزشکی کودکان مبتلا است.

علاوه بر ایالت نیویورک، در ایالت شیکاگو نیز پنج کودک به علت التهاب در رگ‌های خونی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

دو روز قبل نیز یک پسر نوجوان بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه در ایالت نیویورک، بر اثر التهاب‌های شدید جان خود را از دست داده است.

پزشکان با آزمایش بر روی جسد این نوجوان متوجه شدند که به دلیل آنتی‌بادی‌های تولید شده در بدنش، او به ویروس کرونا مبتلا بوده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر