کد خبر: 84363
A

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی احتمال باقی‌ماندن میکروب‌ها زیر ناخن‌های بلند و مصنوعی حتی پس از شست‌وشو با آب و صابون، به افراد توصیه کردند در دوران همه‌گیری کووید ۱۹ناخن‌های دست‌ها را کوتاه کنند تا خطر انتقال بیماری کمتر شود.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشگاه علوم پزشکی تهران با انتشار مطلبی به این پرسش پاسخ داده‌اند که در صورت بلند بودن ناخن‌ها یا داشتن ناخن مصنوعی، آیا شستن دست با آب و صابون برای از بین بردن کامل ویروس کرونا کافی است یا خیر؟!

 

در این مطلب آمده است: با توجه به نقش ناخن‌های بلند در تجمع میکروب‌ها و انتقال آن‌ها به فرد و اطرافیانش، پیشنهاد می‌شود که توصیه‌های کلی نهادهایی همچون مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا در زمینه بهداشت ناخن‌ها مورد توجه قرار گرفته و طبق آن‌ها عمل شود.

 

بنا بر توصیه‌های این مرکز، جهت رعایت بهداشت ناخن‌ها، شست‌وشوی دقیق و مداوم اطراف و زیر ناخن‌ها با آب و صابون و کوتاه کردن آن‌ها ضروری است.

 

بنا بر توصیه‌های این مرکز، داشتن ناخن‌های بلند یا مصنوعی برای کارکنان مراکز بهداشتی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، زیرا حتی پس از شست‌وشو با آب و صابون یا استفاده از ضدعفونی‌کننده‌های الکلی، باز هم احتمال وجود میکروب‌ها زیر ناخن یا ترک‌های آن وجود دارد. این امر برای مردم عادی که ممکن است در تماس با بیماران کووید-۱۹ باشند و یا در زمان همه‌گیری بیماری که مردم، در معرض تماس با سطوح آلوده هستند، نیز صادق باشد./

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر