کد خبر: 93429
A

شرکت داروسازی Pfizer، یک شرکت مستقر در منهتن آمریکا به «Mail on Sunday» گفت: این شرکت در حال حاضر چند صد هزار دوز از واکسن توسعه داده خود علیه کرونا را تولید کرده و قصد دارد ۱۰۰ میلیون دوز دیگر را تا پایان سال آماده کند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ شرکت مستقر در ایالات متحده با انتشار یک ویدئو ادعا کرده آنها چند صد هزار دوز واکسن برای کووید ۱۹ تولید کرده‌اند.

این شرکت اعلام کرده علاوه براینکه در حال حاضر چند صد هزار واکسن کرونا تولید کرده، تا ماه دسامبر این میزان را به صدها هزار دوز از واکسن کووید ۱۹ افزایش خواهد داد.

شرکت داروسازی Pfizer، یک شرکت مستقر در منهتن به «Mail on Sunday» گفت: این شرکت در حال حاضر چند صد هزار دوز از واکسن توسعه داده خود علیه کرونا را تولید کرده و قصد دارد ۱۰۰ میلیون دوز دیگر را تا پایان سال آماده کند.

واکسن‌های تولید شده در کارخانه Puurs، بلژیک ذخیره می‌شود و در صورت موفقیت آزمایش‌های بالینی، آماده استفاده در سطح بین المللی می‌شود.

در صورت تأیید واکسن، این شرکت امیدوار است که بتواند ۱۰۰ میلیون دوز را در سال جاری در دسترس قرار دهد که ۴۰ میلیون دوز عمده برای انگلیس است.

واکسن مذکور با همکاری شرکت «بیوانتک» آلمان ساخته شده است./ دیده بان ایران

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر