کد خبر: 100057
A

نمایندگان کرد مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای سرگشاده به رهبرانقلاب اسلامی از «توهین‌های مکرر عوامل و مهمانان برنامه‌های صداوسیما» به «اقوام کشور» گلایه و انتقاد کردند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ نمایندگان کرد مجلس در نامه‌ای سرگشاده به رهبر معظم انقلاب اسلامی از «توهین‌های مکرر عوامل و مهمانان برنامه‌های صداوسیما» به «اقوام کشور» گلایه و انتقاد کرده‌اند.

در این نامه که به امضای بیش از ۱۵ نفر از نمایندگان کرد مجلس رسیده و روز دوشنبه ۲۹ دی‌ماه منتشر شده، رفتار صداوسیما و به ویژه شبکه دو در این زمینه «ناصواب و خلاف امنیت و انسجام ملی» توصیف شده و از رهبری خواسته شده است که برای «جلوگیری از تکرار پخش برنامه‌های ضد وحدت و توهین آمیز نسبت به اقوام ایرانی» دستوراتی بدهد.

در بخش دیگری از این نامه به توهین مجری صداوسیما به لباس کردی اشاره شده و آمده است که این اتفاق باعث «رنجش خاطر میلیون‌ها نفر از جامعه کرد» شده است.

اشاره نمایندگان مجلس به برنامه‌‌‌ای است که دو روز پیش از شبکه دو پخش شد و یکی از مجریان برنامه به میهمان برنامه که با لباس محلی در برنامه حاضر شده بود گفت چرا «لباس چوپانی» پوشیده است.

میهمان برنامه در پاسخ به او گفت این لباس را به عنوان «نماد آزادی از چنگال ظلم و بیگانگان» می‌پوشند و «یادگار زمان کاوه آهنگر و ضحاک مار به دوش است».

نویسندگان نامه به رهبر انقلاب همچنین گفته‌اند پیش از این در برنامه «در انتهای الوند» که از شبکه دو پخش شده نیز مردم کرد شاهد «نفرت پراکنی، افترا و توهین» علیه خودشان بوده‌اند.

بر اساس روایت این نامه، در این برنامه مجری برنامه گفته است که «گوشت خلبان هلی‌کوپتر کبری را کردها کیلویی ۵۰۰ میلیون تومان خریدند».

این برنامه تلویزیونی روز ۲۸ آذر از شبکه دو پخش شد. 

123

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر