کد خبر: 100446
A

سردار محمد باقر قالیباف شهردار سابق تهران؛ در دوره ریاست خود بر این سازمان املاک متعددی را با قراردادهای خاص میان اطرافیان خود، کارمندان شهرداری، اعضای شورا، فعالان سیاسی، مذهبی و.. تقسیم کرده بود. یکی از کسانی که از این نوع املاک شهرداری دریافت کرده بود؛ سردار دهقان مشاور سابق قالیباف بود.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سردار محمد باقر قالیباف شهردار سابق تهران؛ در دوره ریاست خود بر این سازمان املاک متعددی را با قراردادهای خاص میان اطرافیان خود، کارمندان شهرداری، اعضای شورا، فعالان سیاسی، مذهبی و.. تقسیم کرده بود. یکی از کسانی که از این نوع املاک شهرداری دریافت کرده بود؛ سردار دهقان مشاور سابق قالیباف بود.

حسین دهقان در زمینه املاک نجومی‌ به فارس گفته بود:  از سال ۹۰ تا ۹۲ به نوعی مشاور آقای قالیباف بودم. در اتاق مسکن، یا مسکن‌سازی یا واگذاری مسکن صورت می‌گرفت و در آن افرادی که ساخت‌وساز می‌کردند و تراکم می‌خریدند و بدهکار بودند، مابه‌ازای آن واحدهایی به شهرداری می‌دادند. یکی از این واحدها را من گرفتم.

دهقان ادامه داد: من هیچ امتیاز قانونی و غیرقانونی دریافت نکردم. منزلی داشتم و قرار شد تا فردی مسئول شود که منزل ما را بردارد و یک واحد جایگزین به ما بدهد و قراری مبنی بر دادن تخفیف یا امتیاز ویژه‌ای به من نبود، تا وقتی که جریان یاشار سلطانی پیش آمد و من همان موقع به شهرداری مراجعه کردم و گفتم که اگر سهم اضافه‌ای به من رسیده است بررسی و دریافت شود. در تمامی‌عمر تلاشم بر این بوده که از بیت‌المال استفاده نامناسبی نداشته باشم. پرونده‌ها به دادستانی رفته بود و معلوم شد که هیچ نقض قانونی صورت نگرفته است ولی من بارها به خاطر آمدن اسمم در آن لیست به شهرداری مراجعه کردم و درخواست کردم که مساله را بررسی کنید تا حقی ناحق نشده باشد. به رغم آنکه شهرداری و دادستانی می‌گویند مشکلی نیست، اما همجنان اصرار دارم که باید بررسی شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر