کد خبر: 100847
A

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه تجربه دست‌یابی ایران به واکسن کرونا موفق‌تر از کشورهایی است که ۴٠ سال دشمنی با ما داشته‌اند، گفت: خوشبختانه هیچ مورد یا عوارض غیر مترقبه‌ایی در مورد واکسن تولید داخل گزارش نشده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمدعلی محسنی بندپی با اشاره به اینکه زمان نهایی ساخت واکسن کرونا هنوز مشخص نیست، گفت: این ویروس کاملا جدیدی بوده و تاکنون مشابه آن وجود نداشته است از این رو مطالعات دقیقی برای ساخت واکسن آن نیاز است.

نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ویروس کرونا در دمای منفی ۵۵ درجه و همچنین مثبت ۵۵ نیز زنده بوده و فعالیت می‌کند، افزود: در موضوع کرونا با یک ویروس معمولی طرف نیستیم بنابراین اکنون نوع واکسنی هم که ساخته می‌شود با شیوه‌ای کاملا متفاوت است یعنی با تغییرات در ژن تفاوت‌هایی خواهد داشت.

نمی‌توانیم در مورد واردات واکسن امیدوار باشیم

وی با تاکید بر اینکه تجربه دست‌یابی ایران به واکسن کرونا موفق‌تر از کشورهایی است که ۴٠ سال دشمنی با ما داشته‌اند، تصریح کرد: با توجه به اینکه تجربه واردات خون‌های آلوده‌ از فرانسه را داریم نمی‌توانیم در مورد واردات واکسن از این کشورها امیدوار باشیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه واکسن‌های خارجی تولید شده در کشورهایی مانند آمریکا و اروپا اجاره مصرف نداشته و توزیع آن در کشور خودشان متوقف شده است، گفت: دلیل توقف مصرف این نوع واکسن‌ها به دلیل عوارضی غیر قابل پیش‌بینی آن‌ها بوده است.

محسنی‌بندپی با تاکید بر اینکه اخیرا شنیده می‌شود یک یا دو کشور تولیدکننده واکسن فایزر برای تست این واکسن مردم کشورهای آفریقایی را مورد هدف قرار داده‌اند، افزود: بنابراین ما نباید تا جایی که ممکن است به کسانی که دشمنی آن‌ها با ما ثابت شده اعتماد کنیم.

وی با بیان اینکه در خصوص مشتقات واکسن خارجی نیز حرف و حدیث بسیاری وجود دارد، تصریح کرد: خوشبختانه واکسن تولید داخل  با فناوری‌های به روزی تولید شده و عوارضی نیز در تزریق‌شدگان گزارش نشده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه بنیاد برکت اولین واکسن را تولید کرده و طبق شنیده‌ها تا پایان اسفندماه در حدود ٢ میلیون واکسن تولید خواهد شد، گفت: تعامل مناسبی میان بنیاد برکت و ستاد اجرایی وفرمان امام شکل گرفته تا تولید واکسن را در حد انبوه داشته باشیم.

محسنی‌بندپی ادامه داد:  واکسن کرونای تولید داخل واکسنی است که توسط نخبگان همین کشور ساخته شده است از این رو هیچ نگرانی در خصوص آن وجود ندارد.

تمام تلاش و تمرکز ما بر تولید واکسن در داخل است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه بسیاری از تولیدات خارجی با همت نخبگان ایرانی به نتیجه می‌رسد، گفت: باید ظرفیت لازم فعالیت جوانان و نخبگان ایرانی فراهم شود زیرا با اعتماد به جوانان قطعا خیانتی در تولید واکسن یا هر چیز دیگری رخ نخواهد داد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ممنوعیت واردات واکسن کرونا از خارج از کشور، تصریح کرد: ما به فرمایشات ولی فقیه اقتدا کرده و تمام تلاش و تمرکز ما بر تولید واکسن در داخل است.

محسنی‌بندپی با تاکید بر اینکه خوشبختانه هیچ مورد یا عوارض غیر مترقبه‌ایی در مورد واکسن تولید داخل گزارش نشده است، گفت: امیدواریم که آزمایش بالینی بر روی نمونه‌های انسانی این واکسن نیز به همین شکل جلو رفته و موفقیت آمیز باشد.

منبع: انا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر