کد خبر: 100887
A

مقام معظم رهبری در مقابل تهدید آمریکا قد علم کردند و جمله تاریخی «نه مذاکره می کنیم نه جنگ اتفاق می افتد» را بیان کردند. خداوند نیز خواست و چنین هم شد که اکنون ترامپ شکست خورده، ذلیلانه کاخ سفید را ترک کرده و به زباله دان تاریخ رفت

به گزارش سایت دیده بان ایران، امام جمعه قم برلزوم مقاومت هوشمندانه در مقابل راهبرد دولت جدید آمریکا یعنی فشار هوشمند، تاکید کرد.

 سعیدی امروز در خطبه نماز جمعه قم گفت: همه می دانند که جبهه استکبار به دنبال شکست انقلاب است و در این میان مقاومت مردم و هدایت رهبری فشار حداکثری دشمنان را از بین برده است. 

امام جمعه قم بیان کرد: با حضور جوبایدن در کاخ سفید نه تنها فشار کم نمی شود بلکه به لحاظ خوی استکباری که دارند در پی آن هستند که با فشار هوشمندانه به اهداف خود برسند. در مقابل فشار هوشمندانه، ملت ما نیز باید مقاومت هوشمندانه داشته باشد.

وی گفت: شکست ترامپ در مقابل مقاومت ملت ایران، نشانه افول آمریکا و شکست لیبرال دموکراسی غربی است. ترامپ بر اساس یک تحلیل اشتباه امریکا را از برجام خارج کرد تا با کمک برخی از نفوذی های داخل ایران به نتیجه دلخواهش برسد. تحلیل او این بود که با تشدید برجام از بین دو گزینه مذاکره یا جنگ، ایران را بر سر دو راهی قرار می دهد و فکر می کرد ایران گزینه مذاکره را انتخاب می کند و بر این اساس نخست وزیر ژاپن را راهی ایران کرد و زمانی که آقای آبه با پاسخ قاطع رهبری معظم مواجه شد متوجه قاطعیت ایران شد ولی برخی از عوامل داخلی همچنان در رسانه های خود می گفتند که ایران چاره ای جز مذاکره با ترامپ ندارد و در صورت نفی مذاکره جنگ می شود و در جنگ باید امتیازات بیشتری به آمریکا بدهیم.

سعیدی اظهارکرد: در چنین فضایی بود که مقام معظم رهبری در مقابل تهدید آمریکا قد علم کردند و جمله تاریخی «نه مذاکره می کنیم نه جنگ اتفاق می افتد» را بیان کردند. خداوند نیز خواست و چنین هم شد که اکنون ترامپ شکست خورده، ذلیلانه کاخ سفید را ترک کرده و به زباله دان تاریخ رفت و مردم ما نیز همچون همیشه از جمله امام درس گرفتند که پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به کشور آسیب نرسد.

امام جمعه قم بیان کرد: مذاکره با دشمن مکار، بر اساس منطق قرآنی و اهل بیتی(ع) و تجربه های درونی و تجربه های بیرونی، چنین مذاکره ای کوچکترین فایده و تاثیری نداشته و مذاکره با چنین دولت های فتنه گری کارآمد نیست. تنها راه موثر برای احقاق حق این ملت ولایت مدار و مقاوم در مقابل مستکبرین است و بس. 

وی گفت: مهمترین راهبرد ما از ابتدای انقلاب تا کنون، وحدت و پرهیز از تفرقه و دو قطبی سازی است. خداوند نیز این راه از ما مطالبه کرده است و باید به این راه ملتزم باشیم.

وی با تبریک ولادت حضرت زهرا(س)یادآورشد: امام راحل این روز را در بسیار بزرگ می داشتند و در تقویم نیز این روز به نام روز مادر و زن نامگذاری شده است. امام علی(ع) فرمودند که مردان نباید کاری که بیش از حد توان زنان است از آنها درخواست کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر