کد خبر: 101238
A

رئیس جمهور با بیان اینکه زنان واقعاً در صحنه سیاست و جامعه حضور فعالی داشته‌اند، گفت: زن‌ها در هر انتخاباتی اگر تصمیم بگیرند وارد صحنه بشوند، می‌توانند آن فردی که مدنظر آن‌هاست را پیروز انتخابات کنند.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمور، عصر امروز (سه‌‌شنبه ۱۴ بهمن) در مراسم بزرگداشت روز زن، با تبریک میلاد حضرت فاطمه(س) گفت: فاطمه زهرا سلام‌الله علیها نه به عنوان تنها دخت پیامبر بلکه به عنوان شخصیتی والا در علم، دانش، مبارزه، فعالیت اجتماعی و تربیت فرزندان برومند مطرح هستند.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) جایگاه ویژه‌ای در تاریخ اسلام دارند، ‌اظهار داشت: همه ائمه میراثی که به ماندگار می‌گذاشتند، صحیفه فاطمی بود که امیرالمؤمنین آن را گردآوری کرده بود که کلام حضرت زهرا بود. امروز زنان افتخار می‌کنند پیرو حضرت زهرا باشند.

روحانی با اشاره به حضور زنان در پیروزی انقلاب گفت: در دوران انقلاب نقش زن‌ها بسیار مهم بود. در همه تظاهرات پرشکوهی که در تهران و شهرهای مختلف برگزار می‌شد، ما شاهد بودیم که زنان دوشادوش مردان حضور دارند و فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: زن‌ها هم مثل مردان شهید دادند و زندان رفتند و شکنجه دیدند. این نشان می‌دهد انقلاب ما انقلابی بود که همه اقشار و گروه‌ها در آن فعال بودند از جمله زن‌ها که نقش بسیار بزرگی داشتند.

روحانی در ادامه گفت: بعد از انقلاب هم در همه حماسه‌ها زنان حضور دارند از جمله در دفاع مقدس. امروز هم در صحنه کشور و جامعه حضور بسیار فعالی دارند. امروز نمونه‌هایی را در تماس با استان‌ها مشاهده کردیم. می‌بنیم که خانم‌ها نه‌تنها خودشان فعال هستند و دارای شغل هستند بلکه منشاء شغل برای ده‌ها و صدها خانواده هستند که این کار بسیار ارزشمندی است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه بعد از انقلاب خدمات زیادی به زنان انجام شد،‌ اظهار داشت: زنان واقعاً در صحنه سیاست و جامعه حضور فعالی داشته‌اند. زن‌ها در هر انتخاباتی اگر تصمیم بگیرند وارد صحنه بشوند، می‌توانند آن فردی که مدنظر آن‌هاست را پیروز انتخابات کنند، چرا که پنجاه درصد جامعه را تشکیل می‌دهند و هم در رأی دادن و تبلیغ کردن برای کاندیداها حضور فعال و مؤثری دارند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر