کد خبر: 101404
A

طیبه سیاوشی نماینده سابق مجلس : رئیس مجلس اظهار تاسف می‌کند، نمایندگان از رای خود عکس می‌گیرند و در فضای مجازی منتشر می‌کنند و ... خب این مواردی بود که ما هم می‌توانستیم در مجلس دهم انجام دهیم. این نمایش‌ها را ماهم بلد بودیم

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ طیبه سیاوشی شاه عنایتی نماینده پیشین مجلس درباره طرح جدید مجلس گفت: طرح شفافیت آرا در مجلس قبل نیز با اختلاف رای بسیار کمی تصویب نشد. ما نمایندگان شهر‌های بزرگ از این طرح استقبال کردیم، اما استدلال برخی از نمایندگان مخالف این طرح که از شهر‌هایی با جمعیت کم بودند این بود که بابت هر رایی که می‌دهند در شهرشان مورد مواخذه قرار می‌گیرند و باید هزینه بدهند و به شدت پاسخگو باشند و از کار‌هایی که باید به عنوان یک نماینده انجام دهند باز می‌مانند. عده‌ای دیگر از مخالفان نیز معتقد بودند که شفافیت آرا باعث می‌شود که آن‌ها جوابگوی برخی از نهاد‌ها و مراجع به خاطر رای و نظری که دارند، باشند

 

وی ادامه داد: البته مخالفان و جناح رقیب ما در خارج از مجلس هیچ یک از این استدلال‌ها را نمی‌پذیرفتند و به شدت معتقد بودند که شفافیت آرا باید صورت بگیرد. ما نیز با تهمت‌ها و برچسب‌های عجیب و غریب و پیامک‌های سازمان یافته همراه با توهین و تهدید مواجه بودیم. نمایندگان مجلس یازدهم بار‌ها اعلام کردند که دو مورد را در صدر مجلس انقلابی قرار خواهند داد. معیشت و بحث شفافیت. اکنون ۸ ماه از مجلس انقلابی گذشته است و معیشت مردم نه تنها بهتر نشده که بدتر هم شده است و جالب اینکه به دولت نیز حمله می‌کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: رئیس مجلس اظهار تاسف می‌کند، نمایندگان از رای خود عکس می‌گیرند و در فضای مجازی منتشر می‌کنند و ... خب این مواردی بود که ما هم می‌توانستیم در مجلس دهم انجام دهیم. این نمایش‌ها را ماهم بلد بودیم، اما به جای این قبیل رفتارها، ما دلایل و استدلال‌ها را مطرح می‌کردیم و می‌گفتیم به خاطر این دلایل برخی از نمایندگان حاضر به رای دادن به این طرح نیستند. بله مردم حق داشتند که نپذیرند و با آن مخالفت کنند، ولی اینکه نمایندگان فعلی بخواهند نمایش بازی کنند و بگویند فقط ۳ رای کم داشتیم و ... جایز نیست. طرحی که رای نیاورده است دیگر رای نیاورده است و دیگر این همه داستان سرایی ندارد. می‌گویند با اصلاحات بار دیگر در دستور کار قرار می‌گیرد. این طرح نیازی به اصلاحات ندارد. طرحی بود که دوره قبل آقای حاجی دلیگانی در دستش بود و دور می‌گشت در صحن و برای آن رای جمع می‌کرد. این همان طرح است و چه اصلاحاتی قرار است به آن وارد کنید.

وی ادامه داد: اگر قرار است حق تحفظ قائل شوند، این موضوع عنوان انقلابی بودن را از آنها می‌گیرد. همان افرادی که در دوره قبل علیه رای نیاوردن این طرح دست به تخریب و توهین ما زدند در این مجلس حضور دارند، ولی جریان اصلاح طلب به گونه‌ای نیست که بخواهد دست به توهین و تخریب و تهدید بزند. اکثرا هم افراد رسانه‌ای هستند که در گذشته فضا را در دست داشتند و اکنون هم فضا را در دست دارند. خب این موضوع عدم رای آوردن طرح شفافیت مصادف شد با فوت علی انصاریان فوتبالیست بزرگ کشورمان و این موضوغ کاملا تحت الشعاع قرار گرفت. من بعید می‌دانم این طرح به زودی دوباره به دستور کار برگردد.

 

منبع: رویداد24

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر