کد خبر: 101434
A

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ورود به موقع کمیسیون آموزش مانع از بحث و بررسی سند 2030 در کمیسیون تلفیق شد و عملا دولت از تعیین بودجه برای اجرای این سند عقب نشینی کرد.

به گزارش دیده بان ایران، محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در باره آخرین وضعیت حذف بودجه سند ۲۰۳۰ از لایحه بودجه ارائه شده توسط دولت با اشاره به قرائت گزارش هفته جاری کمیسیون اصل ۹۰ درباره این سند در صحن علنی مجلس، اظهار داشت: سند بودجه که به مجلس تحت عنوان لایحه داده شده بود یک پشتیبانی حوزه سیاست گذاری دارد که در حقیقت این سند مقدمه آن لایحه است و عملا بر اساس آن سیاست‌گذاری صورت گرفته یک سری اعداد و ارقام برای عملیاتی کردن آن نوشته و تدوین شده که در حقیقت همان بودجه سنواتی است.

وی افزود: در سیاست‌گذاری‌هایی که دولت برای بودجه در بخش آموزش در سال ۱۴۰۰ منتشر کرده بود، به بحث اجرای سند ۲۰۳۰ اشاره شده بود و بر همین اساس باید بخشی از بودجه در حوزه آموزش هزینه اجرای سند ۲۰۳۰ شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: با موضع‌گیری به موقع مجلس در این باره بلافاصله این بخش از سند سیاست‌گذاری توسط کمیسیون آموزش مجلس حذف شده و بلافاصله بعد از آن و بعد از انتقادی که به سازمان بودجه در این زمین صورت گرفت، این موضوع اصلاً در کمیسیون تلفیق مورد بحث قرار نگرفت.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر