کد خبر: 101446
A

سخنگوی هیات رئیسه مجلس درخصوص سفر رئیس مجلس به کشور روسیه گفت: ما همواره دیپلماسی پارلمانی داشته و بخشی از آن توسط ریاست محترم مجلس انجام می شود و دعوت به این سفر نیز از مدت ها پیش توسط ریاست مجلس دومای روسیه انجام شده بود.

به گزارش دیده بان ایران؛ سخنگوی هیات رئیسه مجلس درخصوص سفر رئیس مجلس به کشور روسیه گفت: ما همواره دیپلماسی پارلمانی داشته و بخشی از آن توسط ریاست محترم مجلس انجام می شود و دعوت به این سفر نیز از مدت ها پیش توسط ریاست مجلس دومای روسیه انجام شده بود.

در حال حاضر فرصتی پیش آمده و هماهنگی های لازم برای این سفر صورت گرفت، لذا اصل اینکه این سفر در چه راستایی صورت می گیرد باید گفت که در راستای دیپلماسی پارلمانی است، چرا که ما با روسیه مواضع مشترک بسیاری داریم و روسیه همواره در جریانات اخیر بین المللی از حامیان ما بوده و طبیعی است که هر چه مراودات بیشتر باشد، برای رفع مشکلات کشور نیز مفید خواهد بود.

وی افزود: سفرهای رئیس مجلس تابع پروتکل هایی است که یکی از آنها دعوت است، بدین معنی که باید با دعوت طرف مقابل صورت گیرد که ما در تمام ادوار مجلس این دعوت ها و سفرها را داشته ایم که برخی مواقع گروه های دوستی پارلمانی و کمیسیون ها نیز رئیس مجلس را در این سفرها همراهی می کنند که به طور قطع می توان گفت آثار مثبتی دارد.

منبع: خانه ملت

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر