کد خبر: 101465
A

یک چهره سیاسی اصولگرا گفت: مذاکره ایران با کشورهای شرقی موفقیت آمیز بود و آنچه که بی نتیجه و توهم است، مذاکره با آمریکا است.

به گزارش دیده بان ایران؛ «حمیدرضا ترقی»، یک فعال سیاسی اصولگرا، در رابطه با انتخاب منوچهر متکی به عنوان سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان گفت: متکی مسئول اجرای شورای ائتلاف است و ارتباطی به مذاکره وجود ندارد. در بین کسانی که سابقه اجرایی داشتند متکی برای مسئولیت شورای وحدت انتخاب شد و این انتخاب ارتباطی به مذاکره و دولت آینده ندارد. اینکه دولت آینده چه کسی را در ارتباط با مذاکرات انتخاب کند مساله دیگری است.

او اضافه کرد: مذاکره یکی از ابزارهای دیپلماسی بین المللی است و در خیلی جاها ضرورت دارد تا این مذاکرات در حین دیپلماسی صورت بگیرد.

ترقی تاکید کرد: مساله مهم در مذاکره این است که طرف مذاکره کیست و با چه هدفی مذاکره می کند. ما مذاکرات متعددی در ارتباط با مسائل منطقه و مساله سوریه و روابط بین چین و ایران و مواردی دیگر داشتیم و این مذاکرات طبیعی است و صورت می گیرد اما مذاکراتی که طرف آن پایبند به تعهدات خود نباشد و در روند مذاکره، دیدگاه ها و خواسته های خود را به ما تحمیل کند همواره از جانب نظام و رهبری تقبیح شده و مورد نقد قرار گرفته است.

او یادآور شد: برخلاف برخی دولت ها دولت اصلاحات و دولت اعتدال اینطور تصور می کردند که مذاکره با آمریکا می تواند از میزان دشمنی این کشور با جمهوری اسلامی بکاهد و مذاکرات می تواند مسیر توسعه کشور را هموارتر کند درحالیکه به این نتیجه رسیدند که مذاکره نمی تواند حلال مشکلات کشور باشد!

ترقی در پایان گفت: البته مذاکره با آمریکا اینطور است و مذاکره ایران با کشورهای شرقی موفقیت آمیز بود و آنچه که بی نتیجه و توهم است مذاکره با آمریکا و کشورهای سلطه گری چون آمریکا است.

 منبع: برنا

 
 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر