کد خبر: 101643
A

جلال جلالی‌زاده گفت: اکثریت نمایندگان مجلس فعلی پشتوانه سیاسی و اقتصادی ندارند و در کل از اوضاع مطلع نیستند. این باعث می‌شود هنگام هر اظهارنظری و در زمان رأی دادن یا تحت تاثیر افراد دیگر عمل کنند یا تصمیم‌شان از روی احساسات باشد.

به گزارش دیده بان ایران؛ مجلس یازدهم در حالی نهمین ماه فعالیت خود را سپری می‌کند که به جرات می‌توان گفت، یازدهمین دوره قوه مقننه از فقدان تجربه و تخصص رنج می‌برد آن هم در شرایطی که مردم روزبه‌روز بیشتر در تنگنا قرار می‌گیرند.

 

جلال جلالی‌زاده، عضو حزب اتحاد ملت، در این‌ باره اظهار کرد: هر روز یک خبر عجیب از مجلس یازدهم شنیده می‌شود و تعداد زیادی از نمایندگان این دوره هنوز بعد از هشت ماه با جایگاه و وظیفه خود آشنا نیستند که البته به نظر من جای تعجب ندارد. در واقع مجلسی که روی کار آمدنش ناشی از رأی ندادن اکثریت مردم در انتخابات بوده است، نمی‌تواند بنیه قوی‌ای داشته باشد. طبیعی است وقتی چهره‌های کاردان و باتجربه به بهانه‌های بی‌مورد از کاندیداتوری منع می‌شوند افرادی فرصت حضور در مجلس را پیدا می‌کنند که هیچ شناختی از فضای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور ندارند.

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه گفت: اکثریت نمایندگان مجلس فعلی پشتوانه سیاسی و اقتصادی ندارند و در کل از اوضاع مطلع نیستند. این باعث می‌شود هنگام هر اظهارنظری و در زمان رأی دادن یا تحت تاثیر افراد دیگر عمل کنند یا تصمیم‌شان از روی احساسات باشد. به همین خاطر در طول این هشت ماه اتفاقاتی را از صحن بهارستان شاهد بودیم که نظیرشان در مجالس ۱۰گانه گذشته مشاهده نشده بود.

 

او توضیح داد: مجلس یازدهم در حالی کارهایش را بدون تدبیر و دوراندیشی جلو می‌برد که به دلیل پیش آمدن وضعیت بحرانی بیشتر از هر مقطعی به نظرات کارشناسانه و تصمیماتی بر اساس واقعیت‌های موجود احتیاج داریم. متاسفانه با تداوم این شرایط ما متحمل هزینه‌های گزافی خواهیم شد، هزینه‌هایی که جبران‌شان انرژی و پتانسیل موجود در کشور را هدر خواهد داد.

 

عضو حزب اتحاد ملت توضیح داد: بنابراین باید در رویه انتخابات تغییری جدی ایجاد کنیم تا ورود افراد غیرمطلع کشور را با چالش روبه‌رو نکند. نمایندگان فعلی در به تصویب رساندن چند طرح واقعاً نشان دادند که صلاحیت تصمیم‌گیری برای کشور را ندارند. تاکید می‌کنم که مسئولان ارشد یک بار برای همیشه دست به اصلاح ساختار انتخاباتی بزنند.

 

جلال جلالی‌زاده در پایان گفت: ما همه در موقعیت فوق‌العاده خطیری هستیم به طوری که می‌توان گفت کوچک‌ترین خطا یا اهمال ضربه‌ای سنگین به منافع عمومی خواهد زد.

 

منبع: اعتمادآنلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر