کد خبر: 10319
A
امشب انجام شد؛

حسن روحانی و پوتین بر مذاکرات فشرده وزرای خارجه ایران و روسیه قبل از نشست قزاقستان تاکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایرانحجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی و ولادیمیر پوتین در تماس تلفنی که شنبه شب انجام شد، درباره همکاری‌های ایران، روسیه و سوریه برای گفت‌وگو میان دولت و مخالفان سوریه در آستانه پایتخت قزاقستان رایزنی کردند.

روحانی در تماس تلفنی پوتین با وی، ضمن تبریک سال نو میلادی به رییس جمهوری و ملت روسیه گفت: ما از آتش بسی که در سایه همکاری ایران، روسیه و سوریه، در سوریه تحقق یافت، استقبال می‌کنیم و در عین حال همفکری و هماهنگی بیش از پیش کشورها قبل از نشست قزاقستان را ضروری می‌دانیم.

رییس‌جمهور، تداوم ارسال کمک‌های بشردوستانه را به مردم سوریه و بویژه در شهرهایی که همچنان در محاصره تروریست‌ها هستند، ضروری عنوان کرد و گفت: بسیار مهم است که بعد از پیروزهای اخیر بتوانیم این آتش بس را حفاظت و حراست کنیم.

روحانی، رایزنی فشرده میان وزارتخانه‌های خارجه دو کشور را در این عرصه مورد تاکید قرار داد.

ولادیمیر پوتین نیز در این تماس تلفنی دستیابی به آتش‌بس را محصول همفکری و همکاری همه کشورهای خواهان صلح و آرامش در سوریه و به‌ویژه ایران و روسیه ذکر کرد و گفت: وظیفه ما حفظ دستاوردهای موجود و در عین حال تداوم مبارزه مشترک علیه تروریسم بین‌الملل است.

رییس‌جمهوری روسیه با تاکید بر ضرورت رایزنی فشرده میان وزیران‌خارجه دو کشور پیش از مذاکرات گروه‌های سوریه‌ای در پایتخت قزاقستان افزود: آماده همکاری با گروه‌هایی در سوریه هستیم که حاضرند در مسیر صلح‌آمیز گام بردارند و بی‌تردید اجازه نمی‌دهیم آتش‌بس شامل گروه‌های تروریستی مانند داعش، جبهه‌النصره و گروه‌های مشابه باشد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر