کد خبر: 103750
A

وزیر سابق نفت پیرامون حضورش در انتخابات گفت: اگر روزی تصمیم در حضور برای انتخابات داشته باشم قطعا با قوت می‌آیم و کاندیدای پوششی حزب و گروه و فرد خاصی نخواهم شد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ وزیر سابق نفت پیرامون حضورش در انتخابات گفت: اگر روزی تصمیم در حضور برای انتخابات داشته باشم قطعا با قوت می‌آیم و کاندیدای پوششی حزب و گروه و فرد خاصی نخواهم شد.

 رستم قاسمی وزیر سابق نفت امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بعد از دوران هشت سال دفاع مقدس تصمیم گرفته شد قرارگاه سازندگی خاتم با توجه به اینکه امکانات زیادی که از  جنگ باقی مانده بود راه اندازی شود تا از این ابزار برای بازسازی کشور استفاده کنیم.

وی افزود: در کشورهم به لحاظ نیروی توانمند هم دانش فنی و هم تجربه‌ای که در دفاع مقدس به دست آورده بود این اعتقاد را داشتیم که می‌توانیم کشور را بازسازی کنیم و سازندگی را داشته باشیم.

وزیر سابق نفت بیان کرد: در مقطعی تصمیم گرفتیم طرح‌های بزرگ کشور را خودمان اجرایی کنیم تا این باور را ایجاد کنیم که توانمندی‌های زیادی در کشور داریم.

قاسمی پارس جنوبی را بزرگ‌ترین پالایشگاه در ایران و پایتخت بزرگ انرژی در منطقه برشمرد و ادامه داد: این پروژه عظیم تماما به دست نیروهای توانمند داخلی ساخته شد که نشان دهنده قدرت و باور ایرانی است.

وی بیان کرد: در دورانی که در وزارت نفت بودم بعد از حدود یکصد سال تحریم سنگینی که اعمال شد و به زغم خود آمریکایی‌ها تحریم‌های فلج کننده بود دشمنان به دنبال این بودند که اقتصاد کشور را به نابودی بکشند و  بحران سازی‌های جدی برای مردم ایحاد کنند که با همت متخصصان ایرانی و جوان نگذاشتیم این اتفاق رقم بخورد تا مردم لحظه‌ای نگران نشوند.

وزیر سابق نفت گفت: در آن زمان طرح کیفی و کمی پالایشگاه‌های نفت کشور را اجرایی کردیم که پالایشگاه شازند یک نمونه از آن بود که توانست تولید خود را به بیش از 15 میلیون مترمکعب برساند.

وزیر سابق نفت افزود: وقتی مسئولیت وزارت نفت را بر عهده گرفتم، تمام دکل‌های نفتی در کشور متعلق به شرکت‌های خارجی بودند و حتی یک شرکت هم ایرانی نبود، در سال ۹۲ بالغ بر ۲۰ دستگاه حفاری تنها در پارس جنوبی  راه اندازی شده بود.

وزیر سابق نفت پیرامون حضورش در انتخابات گفت: اگر روزی تصمیم در حضور برای انتخابات داشته باشم قطعا با قوت می‌آیم و کاندیدای پوششی حزب و گروه و فرد خاصی نخواهم شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر