کد خبر: 104224
A

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس‌جمهوری از حاشیه های باران تند اما کوتاه حین سخنرانی روحانی نوشت؛ از «فرصت ناب عکاسان خبری» و این امیدواری که «سخنرانی دیروز رییس‌جمهور از سایه‌ی حواشی موقت باران! بیرون بیاید و جملات کلیدی آن خصوصا مرتبط با احیای برجام و سنگ اندازی داخلی شنیده شود.»

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس‌جمهوری از حاشیه های باران تند اما کوتاه حین سخنرانی روحانی نوشت؛ از «فرصت ناب عکاسان خبری» و این امیدواری که «سخنرانی دیروز رییس‌جمهور از سایه‌ی حواشی موقت باران! بیرون بیاید و جملات کلیدی آن خصوصا مرتبط با احیای برجام و سنگ اندازی داخلی شنیده شود.»

علیرضا معزی در رشته توئیتی چنین نوشت:

١-بنا به سنتی که از اسفند ۹۳ تاکنون ادامه داشته، رییس‌جمهور و کابینه‌اش پس از آخرین جلسه‌ هیأت دولت در سال ۹۹ به میان خبرنگاران در حیاط دولت آمدند. دیروز آخرین باری بود که روحانی در دوران مسؤولیتش، این رسمِ در آستانه‌ی نوروز را به جا می‌آورد، رسمی که در ایام کرونا هم ادامه یافت

٢- و ناگهان باران ... رگبار باران، یکباره و کوتاه بود آنقدر که سخت بشود حدس زد این دوگانه‌ها تنها چند لحظه با هم فاصله دارند.

٣- باران کوتاه روز گذشته، هم فرصتی ناب برای عکاسان خبری بود و هم مجالی داغ برای اظهارنظرهای شبکه‌ای. دیگر باید پذیرفته باشیم که افکار عمومی قدرتمند است و شهروندان کنشگر در شبکه‌، در هر موضوع و رخدادی نظر خواهند داد، نقد خواهند کرد و یا سوژه‌ای برای طنازی خواهند ساخت.

۴- همه ما در اظهارنظرهای شبکه‌ای ممکن است دچار ساده‌سازی شویم و از داده‌های محدود، قضاوت‌های بزرگ بسازیم و یا از نشانه‌های حداقلی، نتیجه‌گیری‌های حداکثری داشته باشیم. با احترام تام به حق اظهار نظر شهروندان، بیان چند گزاره را مفید می‌دانم.

۵- گرچه بارش پیش‌بینی نشده‌ باران در رویدادهای مرتبط با رهبران سیاسی، معمول نیست اما بارها هم رخ داده است.

۶- استعلام پیش‌بینی آب و هوا برای رویدادهای فضای باز در فصول بارش، از پروتکل‌های دفتر رییس‌جمهور است؛ این پروتکل برای برنامه‌ی دیروز هم رعایت شده بود اما رگبار، آنچنان کوتاه بود که احتمالا در تلرانس خطای معمول پیش‌بینی‌ها بگنجد و اعتبار پیش‌بینی صبح چهارشنبه‌ را مخدوش نسازد.

٧- دیروز بلافاصله پس از پایان صحبت رییس‌جمهور، باران هم خاتمه یافت؛ آنقدر بارندگی کوتاه بود که حدود نیم ساعت پس از پایان سخنرانی رییس‌جمهور هم بعضی از وزرا در حیاط دولت باقی ماندند و به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند.

٨- رفتار رییس‌جمهور و زبان بدن روحانی در هنگام سخنرانی زیر باران، کم‌نقص بود و لبخندش حتی بعد از پایان سخنرانی هم ادامه داشت. روحانی سیاستمدار با تجربه‌ای است. گرچه برخی از وزرا از قرار گرفتن در آن وضعیت، احساس مثبتی نداشتند اما برخی دیگر با آرامش و لبخند، دقایق را گذراندند.

٩- بنده واجد صلاحیت اخلاقی و حرفه‌ای برای دعوت دیگران به درنگ و انصاف در اظهارنظر نیستم اما امیدوارم سخنرانی دیروز رییس‌جمهور از سایه‌ی حواشی موقت باران! بیرون بیاید و جملات کلیدی آن خصوصا مرتبط با احیای برجام و سنگ‌اندازی داخلی شنیده شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر