کد خبر: 10449
A

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی درباره بنرهای خاص در سطح این شهر توضیحاتی ارائه داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، روزنامه شرق نوشت: معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی، با اشاره به بنرهایی در سطح شهر مشهد با عنوان «فتنه رنگ عوض می‌کند» که در آن از رنگ بنفش (رنگ کمپین انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات سال ٩٢) استفاده شده، گفت: «فتنه ٨٨ زوایای مختلفی دارد که متأسفانه جریانی خاص می‌خواهد یک زاویه فتنه را برجسته کند. ٩ دی سالگرد حماسه حضور مردم، اقتدار نظام و رهبری است که متأسفانه یک جریان خاص ٩ دی را تبدیل به تفرقه می‌کند که این خلاف است و ما بررسی می‌کنیم این بنرها به وسیله چه گروه یا تشکلی نصب شده است، این تشکل باید رسمیت داشته باشد، چنین اقداماتی خلاف اهداف نظام است که با آنها برخورد می‌کنیم».

سیدجواد حسینی درخصوص سخنرانی‌هایی که در سطح شهر مشهد در ایام ٩ دی برگزار شد، عنوان کرد: «تمام متن این سخنرانی‌ها را مکتوب کردیم، البته باید گفت بعضی از این جلسات سخنرانی نیست و جلسات تهمت‌رانی است». او درباره سخنرانی حسن عباسی در مشهد افزود: «در این سخنرانی برخلاف استراتژی نظام، سخنران هرچه به دهانش آمده به مسئولان رسمی نظام از جمله رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که حکم خود را از رهبری دریافت می‌کند و همین‌طور رئیس‌جمهور نسبت داده، باید توجه داشت که تهمت‌رانی جرم است، اما سخنرانی جزء حقوق شهروندی است».

حسینی در پاسخ به سؤالی درباره لغو پیاپی سخنرانی‌ها در مشهد از جمله سخنرانی علی مطهری و زاکانی، گفت: «هیچ‌ سخنرانی‌ای از آقای زاکانی در مشهد لغو نشده و اگر ایشان چنین ادعایی دارد، دروغ محض است؛ چراکه ایشان دو روز گذشته در شهرستان تربت‌حیدریه سخنرانی داشتند».

او در پاسخ به این سؤال که آیا روند صدور مجوز برای تجمع مقابل مراکز سیاسی و دیپلماتیک استان برگزار می‌شود، سختگیرانه شده است، افزود: «اگر منظور تجمع اخیر انصار حزب‌الله است، طبق قانون باید ٧٢ ساعت قبل از برگزاری تجمع درخواست صدور مجوز به فرمانداری ارسال شود که این دوستان ٢٤ ساعت قبل به فرمانداری مراجعه کردند و قبل از آن در فضای مجازی تبلیغاتی کردند که این خلاف قانون است؛ مسئله دیگر اینکه این تشکل اصلا مجوز ندارد و با وجود اینکه برای برگزاری تجمع آنان مجوزی داده نشده بود، اما آنان تجمع خود را برگزار کردند و خداوند مأجورشان می‌دارد».

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر