کد خبر: 104995
A

وزیر دولت احمدی نژاد گفت: بنده خدمات دولت نهم و دهم را که خودم هم در آنها بودم را در عرصه‌های خدمت رسانی جزو افتخارات نظام می‌دانم و معتقدم آن خدمات حتما مربوط به فرد خاصی نیست و مربوط به جمعی از افراد متدینی است که به دولت پیوستند و از ظرفیت‌شان استفاده کردند.

به گزارش دیده بان ایران، محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان دولت دهم که در روزهای اخیر برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرده است، در نشست خبری صبح امروز، طی سخنانی اظهار داشت: یکی از چهره‌هایی هستم که از اول انقلاب در حوزه نظام ولایی حضور داشتم و فعالیت سیاسی خود را از حزب جمهوری اسلامی آغاز کردم. بنده یک کشاورززاده ساده هستم و کارم را از معلمی ساده شروع کردم و همه مدارک اجرایی را با طی سلسله مراتب گذراندم و در نهایت دو دوره وزارت در دولت‌های نهم و دهم را در کارنامه مدیریت خودم دارم.

وی افزود: همچنین با توجه به این‌ که‌ مشاور رئیس جمهور در آمریکای لاتین بودم به این واسطه با مقامات بسیاری از کشورها در ارتباط بودم.

وزیر ورزش و جوانان در دولت دهم گفت: شاید در همه دوره‌ها ایران با چالش‌هایی مواجه بوده ولی امروز بویژه در مسئله اقتصادی و بحث مدیریتی مشکلات زیادی داریم که باید هرچه سریعتر ساماندهی شود. در همین راستا ما حاضریم دوشمان را زیر بار سخت مسئولیت بدهیم و ایفای نقش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بسترهای افتخارآفرین مردم‌سالاری ما این است که دیگران خود را عرضه می‌کنند تا مردم بهترین گزینه از نظرشان را برگزینند. با توجه به اینکه بنده همه زمینه های اجرایی ریز و درشت را تجربه کرده‌ام و سنگینی همه بخش‌های اجرایی از مدیریت شهرستانی تا استانی و بخش‌های مدیریتی ملی که امکانات و توان بودجه ای بالایی دارد را تجربه کرده‌ام، این عقیده را دارم که می‌توانم اوضاع فعلی کشور را ساماندهی کنیم. بنابراین به اندازه درک خودم احساس مسئولیت کردم و وارد عرصه رقابت‌ها شدم.

عباسی درباره برخی گمانه زنی‌هایی که درباره حمایت احمدی نژاد از کاندیداتوری وی بیان شده گفت: بنده خدمات دولت نهم و دهم را که خودم هم در آنها بودم را در عرصه‌های خدمت رسانی جزو افتخارات نظام می‌دانم و معتقدم آن خدمات حتما مربوط به فرد خاصی نیست و مربوط به جمعی از افراد متدینی است که به دولت پیوستند و از ظرفیت‌شان استفاده کردند.

وزیر ورزش و جوانان دولت دهم افزود: شاید بین همه کسانی که برای انتخابات مطرح می‌شوند به من بیشتر می‌چسبد که مورد حمایت آقای احمدی نژاد قرار بگیرم چرا که وزیر دولت ایشان بودم اما در عین حال اینکه برای کاندیداتوری با آقای احمدی نژاد هماهنگی داشته باشم اینطور نبوده است. یکی از دلایل آن نیز این است که دولت‌های نهم و دهم برخلاف برخی دولت‌ها نبوده است که حزب دولت ساز داشته باشد که بعد از دوره ریاست جمهوری نیز همکاری‌ها و ارتباطات ادامه پیدا کند. البته در انتخابات ما در داخل ایران هر شهروند ایرانی که دلش برای کشور و نظام و ارتقای مردم و ملت عزیز می‌تپد و قصد حمایت از بنده را داشته باشد، استقبال می‌کنم.

عباسی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه آیا از زمان اعلام کاندیداتوری رایزنی با نهادهای انتخاباتی اصولگرا داشته است؟ گفت: بنده به لحاظ مشرب سیاسی چهره اصولگرا و ولایت مدار هستم و طبعا در حوزه انتخابات نیز با دوستان دیگر مذاکراتی داشته‌ام و در تعامل با نهادهای انتخاباتی اصولگرا هستم. البته در موضوع کشورداری و خدمت گذاری به ملت خیلی معتقد به لحاظ کردن چپ و راست نیستم.

وی افزود: ما باید به یک وحدت درون گفتمانی برسیم ولی در عین حال معتقدم که با توجه به فاصله دو ماهه تا انتخابات ریاست جمهوری، رسیدن به گزینه نهایی و اعلام نام او کار درستی نیست چرا که در انتخابات‌های گذشته نیز شاهد این مسئله بودیم که گزینه‌هایی که روی آنها وحدت حداکثری صورت گرفته لزوما توفیقی در انتخابات‌ها نداشته اند. در عین حال با مسئولان شورای وحدت و شورای ائتلاف صحبت‌هایی را داشته‌ام.

عباسی با اشاره به مشکلات معیشتی که مردم در این روزها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، گفت: وقتی شنیدم قرارگاه توزیع مرغ در کشور ایجاد شده است، خجالت کشیدم؛ نظام تولید و توزیع مولفه های کارشناسانه دارد و اینطور نیست که هر کسی فکر کند می تواند در این زمینه اظهار نظر کند؛ یک مدیر باید بتواند همه ارکان خود را در یک سامانه فکری قرار دهد و بداند چه چیزی بین چه جامعه هدفی عرضه می شود و آن ها را مدیریت کند.

وی درباره مهم‌ترین انگیزه‌اش برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری، تصریح کرد: مهم ترین دلیل حضور من این بود که وضع جامعه نگران کننده است و مردم از متولیان خود انتطار دارند که این مشکلات را حل کنند؛ خوشبختانه قانون اساسی به ما این امکان را داده که در هر دوره نظام اجرایی خود را نوسازی کنیم ؛ یک نیروی محرکه قوی می تواند کشور را امیدوار کند و ما این امید را به محضر ملت عزیز ارائه می‌کنیم و این امید آفرینی یکی از دلایلی بود که باعث شد من به میدان انتخابات بیایم.

منبع: تسنیم

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر