کد خبر: 105568
A

فائزه هاشمی تاکید کرد، من دلیلم برای رای ندادن به بن رسیدن اصلاحات است. رای ندادن یک استراتژی است و یک اقدام فعال است. وقتی رای دادن به نتیجه نمی‌رسد. یکی از حاضران پرسید آیا بهتر نیست بین گزینه‌های «آزار رسان» مانند مجلس یازدهم و «بی خاصیت» مانند «مجلس دهم و دولت حسن روحانی» به بی خاصیت‌ها رای بدهیم. خانم هاشمی در پاسخ گفت، رای دادن به بی خاصیت‌ها ، ادامه رای دادن بین بد و بدتر است. البته به نظرم دولت حسن روحانی در برخی از موارد آزار داده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ فائزه هاشمی رفسنجانی در کلاب‌هاوس دیدگاه‌های خود را درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۴۰۰ بیان کرد. برگزار کنندگان این برنامه گفتند که دست‌کم ۱۶ هزار نفر در دو اتاق کلاب هاوس در این گفت‌وگوی شش ساعته حضور داشتند.

خانم هاشمی در بخشی از اظهارات خود با انتقاد از کارنامه حسن روحانی، گفت، حتی در صورتی که برادرم محسن هاشمی رفسنجانی کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ باشد که مدیریت او را قبول دارم، باز هم در این انتخابات شرکت نمی‌کنم و رای نمی‌دهم.

وی اضافه کرده است، عدم حضور من در این انتخابات به دلیل رد صلاحیت‌ کاندیداها توسط شورای نگهبان در انتخابات نیست، چرا که شورای نگهبان صلاحیت‌ نامزدها را رد می‌کند و رد کرده است. اما اعتراضم به اصلاح طلبان است که برای بقا در قدرت شاخصه‌های اصلاح طلبی را رها کرده‌اند.

فائزه هاشمی رفسنجانی در پاسخ به پرسشی در خصوص تحریم انتخابات پیش از معرفی کاندیداها گفته است، اگر در دو ماه آینده کسی بیاید که بتواند آن شاخصه‌ها را داشته باشد، این شجاعت را دارم ارزیابی‌ام را تغییر دهم.

خانم هاشمی تصریح کرد، مساله شخص نیست. اگر فردی مانند آقای (ابراهیم) رئیسی بیاید و پرونده‌های زندانیان سیاسی رو بررسی و آزادشان کند، چرا که بازداشت آنها خلاف قانون اساسی است. یا با آمریکا مذاکره و مسائل رو حل کنند. بحث من شرایط کشور است، نه آدم‌ها.

وی با این حال تاکید کرد، رای ندادن برای این است که در آینده از رای دادن ابراز ندامت نکنم.

فائزه هاشمی تاکید کرد، من دلیلم برای رای ندادن به بن رسیدن اصلاحات است. رای ندادن یک استراتژی است و یک اقدام فعال است. وقتی رای دادن به نتیجه نمی‌رسد.

یکی از حاضران پرسید آیا بهتر نیست بین گزینه‌های «آزار رسان» مانند مجلس یازدهم و «بی خاصیت» مانند «مجلس دهم و دولت حسن روحانی» به بی خاصیت‌ها رای بدهیم.

خانم هاشمی در پاسخ گفت، رای دادن به بی خاصیت‌ها ، ادامه رای دادن بین بد و بدتر است. البته به نظرم دولت حسن روحانی در برخی از موارد آزار داده است.

او در ادامه اضافه کرد، من اگر عملی ببینم که به معنای رفتن به سمت اصلاحات باشد رای خواهم داد. مثلا آزادی زندانیان. ایجاد رابطه با کشورهایی که بیهوده با آنها قطع ارتباط کردیم.

کارنامه آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره)

فائزه هاشمی در بخش‌هایی از این گفت‌وگو از کارنامه پدرش، آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین جمهوری ایران دفاع کرد.

او در خصوص نقش هاشمی رفسنجانی در جریان ترور صادق شرفکندی٬ دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران و سه تن از همراهانش در رستورانی به نام «میکونوس» در برلین در شهریور ۱۳۷۱ گفت، جریان‌هایی در داخل حکومت تلاش کردند تا اقدامات پدرش برای بهبود راوبط با اروپا را با این ترور برهم بزنند. همانطور که این کار را در دولت خاتمی با کشتن افراد انجام دادند.

 

پیشنهاد احمدی نژاد

فائزه هاشمی در بخشی اظهارات خود در کلاب هاوس گفت: محمود احمدی نژاد به من پیشنهاد معاون اولی برای انتخابات ۱۴۰۰ داد. اما من قبول نکردم، چون سال ۸۸ را نمی‌توانم فراموش کنم.

فائزه هاشمی رفسنجانی در کلاب هاوس گفت:  محمود احمدی‌نژاد به او برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ پیشنهاد معاون اولی داده ولی او به خاطر عملکردش در سال ۸۸ و توهین‌هایی که به پدرش کرده نپذیرفته است. هاشمی گفت: درخواست ائتلاف داد، اما قبول نکردم.

او در ادامه گفت ممکن است آدم‌ها عوض شوند ولی اگر آقای احمدی‌نژاد عوض شده باید ابتدا از گذشته خود معذرت می‌خواست که این کار را نکرده است.

فائزه هاشمی گفت احمدی‌نژاد به او پیشنهاد مناظره هم داده اما او این مناظره را هم نپذیرفته است او گفت: ایشان را سلامت نمی دانم؛ حرف اقای میرحسین درمورد ایشان درست بود؛ ایشان توی دوربین زل می زند و دروغ می گوید.

فائزه هاشمی گفت که احمدی‌نژاد ابتدا به او پیشنهاد مناظره را داده و چند ماه بعد به او پیشنهاد معاون اولی داده است.

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر