کد خبر: 106137
A

روزنامه تحت مدیریت حسین شریعتمداری نوشت: عضو حزب منحله مشارکت با بیان اینکه بیکاری در شمال تهران افزایش یافته، آن را به دولت احمدی‌نژاد نسبت داد!

به گزارش دیده بان ایران؛ روزنامه کیهان نوشت: عباس عبدی به روزنامه همشهری گفت: بیکاری در مناطق شمالی شهر تهران هم افزایش یافته است.

این موضوع محصول عملکرد دوره ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد است که ظرفیت حدود پنج میلیون شغل نابود شد. نه به این معنا که از بین رفت، بلکه باید ایجاد می‌شد، اما این امر محقق نشد. عمده این پنج میلیون شغل متوجه نیروهای تحصیل‌کرده بود که بیشتر آنها را متولدین دهه‌های 50 و 60 تشکیل می‌دادند.

این ادعای بی‌سند در حالی است که طبق آمار، خالص اشتغال ایجادشده در 8 ساله دولت نهم و دهم، 700 هزار شغل بیش از خالص اشتغال در 8 ساله دولت روحانی بوده است.

شایان ذکر است که عبدی خرداد 95 به نشریه صدا گفته بود: باید قبول کرد بخشی از اصلاح‌طلبان در عمل، توجه گذشته خود به طبقات ضعیف را فراموش کردند یا کنار گذاشتند. زندگی شخصی آنها به طور ملموسی با گذشته فاصله گرفته بود. اگر آدرس محل سکونت را بنویسید، معلوم می‌شود بخش قابل توجهی از آنها در مناطق شمالی شهر هستند و زندگی آنها نیز چون گذشته نیست.

این نکته را هم باید یادآور شد که رکود تورمی موجود در اقتصاد کشور محصول 8 سال تعلیق و انتظار کلیت دولت به امید معجزه برجام می‌باشد؛ سوءمدیریتی که ترمز حرکت و رونق اقتصادی را کشید.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر