کد خبر: 106230
A

محمد علی الحوثی در مصاحبه اختصاصی با (اسپوتنیک) گفت: "شاید این اظهارات قاسمی برای تحریک کشورهای حوزه خلیج فارس برای نبرد مستقیم با آنها باشد. من اینطور فکر می کنم، اظهارات وی جز برای تحریک مطرح نشده است. "

به گزارش دیده بان ایران؛ محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی انصارالله یمن در واکنش به اظهارات اخیر رستم قاسمی  در مورد کمک نظامی ایران به حوثی ها گفت: این  جز در چارچوب تحریک کشورهای حوزه خلیج فارس نیست.

محمد علی الحوثی در مصاحبه اختصاصی با (اسپوتنیک) گفت: "شاید این اظهارات قاسمی برای تحریک کشورهای حوزه خلیج فارس برای نبرد مستقیم با آنها باشد. من اینطور فکر می کنم، اظهارات وی جز برای  تحریک مطرح نشده است. "

رستم قاسمی وزیر اسبق نفت در بخشی از مصاحبه اخیر خود با پایگاه خبری روسیا الیوم ادعا کرده بود که ایران کمک‌های مشورتی و نظامی به یمنی‌ها می‌کند.

این در حالی است که روابط عمومی وزارت خارجه ایران روز جمعه سوم اردیبهشت  با صدور اطلاعیه‌ای به اظهارات رستم قاسمی، وزیر پیشین نفت و کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در ارتباط با کمک نظامی و حضور مستشاران نظامی ایران در یمن واکنش نشان داد و نوشت: 

حمایت جمهوری اسلامی ایران از یمن یک حمایت سیاسی است و ایران از روند مسالمت‌آمیز بحران یمن و تلاش‌های سازمان ملل "برای حل سیاسی این جنگ خانمانسوز" حمایت می‌کند.

اذعان نظامیان به حضور مستشاران و کمک نظامی به حوثی‌ها برای نخستین بار مطرح نمی‌شود. پیشتر نیز سردار ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد ستاد کل نیروهای مسلح از کمک‌های ایران به حوثی‌های گفته بود: «ما تجربه فناوری در حوزه دفاعی را به آنها (حوثی‌ها) منتقل کردیم و یاد گرفته‌اند و خودشان موشک و پهپاد و سلاح در یمن تولید کنند. اینگونه نیست که ما از ایران موشک در اختیار آنها قرار دهیم. ما تجربه و دانش خودمان را به مردم یمن منتقل کرده‌ایم.»

 


 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر