کد خبر: 107929
A

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: رییس جمهور آینده باید نگاه به جلو و امید داشته باشد و در حقیقت یک ایران شناس واقعی باشد. این فرد باید از همه نیروها و پتانسیل‌ها استفاده کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی طی گفت‌وگویی درباره قانون انتخابات مطرح کرد: در ابتدا باید اشاره‌ای به اصول قانون اساسی داشته باشم. از اصل 113 تا 150 قانون اساسی بیش از 42 اصل مربوط به قوه مجریه است. رییس جمهور اختیارات بسیاری دارد و اینکه صحبت می‌شود رییس جمهور تدارکاتچی است، این چنین نیست. یک نمونه این است که رییس جمهور رییس 27 شورای عالی و پس از مقام معظم رهبری دومین مقام کشور است. 

وی ادامه داد: کسی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری است ابتدا باید شناخت نسبت به این جایگاه داشته باشد. همچنین فرد نیازمند تراز ریاست جمهوری است و سنجش آن برعهده مردم در انتخابات است. در تعریف رجل سیاسی مدیر و مدبر بودن نیز آمده است که باید به آن توجه داشت. 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره وعده‌های انتخاباتی تاکید کرد: یکی از اصلی‌ترین موضوعات امروز کشور ما بحث اقتصادی است و نامزد انتخابات 1400 باید از شرایط این روزها آگاه و اشراف داشته باشد و نباید به سراغ برنامه‌ای برود که عمل به آن ناممکن است. ما باید برای مشکلات به مردم برنامه درست و قابل انجام ارائه بدهیم. 

قاضی‌زاده هاشمی که با شبکه آموزش سیما گفت‌وگو می‌کرد، تاکید کرد: رییس جمهور آینده باید نگاه به جلو و امید داشته باشد و در حقیقت یک ایران شناس واقعی باشد. این فرد باید از همه نیروها و پتانسیل‌ها استفاده کند. مردمی و عدالت‌خواه بودن باید جزو ویژگی‌های رییس جمهور آینده و استفاده از افراد متخصص با روحیه انقلابی و جهادی باید در دستور کار ایشان باشد. 

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر