کد خبر: 108604
A

سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان گفت: در شرایطی که همه نظرسنجی‌ها بر کاهش مشارکت مردم در انتخابات۱۴۰۰ دلالت می کند، شورای نگهبان حداقل ظرفیت‌هایی که می‌توانست بر این مشارکت اثر مثبت بگذارد را نیز با اعلام این لیست حذف کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ آذر منصوری، قائم مقام دبیرکل حزب اتحاد ملت و سخنگوی جبهه اصلاح طلبان گفت: متاسفانه مسیری که شورای نگهبان به صورت مکرر و مداوم در مواجهه با انتخابات و نهادهای انتخابی در پیش گرفته است نه تنها نقض حق انتخاب آزاد شهروندان و حاکمیت ملی که در قانون اساسی بر آن تصریح شده، است، بلکه انتخابات را هم از معناو مفهوم تهی کرده و این رویه یکی از پایه های اصلی و مبانی انقلاب اسلامی را در نهایت به محاق خواهد برد.

 

وی افزود: بارها گفته ایم این رویه بزرگترین تهدید برای امنیت و منافع ملی کشور است.

 

او ادامه داد:در شرایطی که همه نظرسنجی ها بر کاهش مشارکت مردم در انتخابات۱۴۰۰ دلالت می کند، شورای نگهبان حداقل ظرفیت هایی که می توانست بر این مشارکت اثر مثبت بگذارد را نیز با اعلام این لیست حذف کرد. ظاهرا همان طور که آقای کدخدایی گفتند از نظر شورای نگهبان دیگر ارتباطی بین مشارکت حداکثری و مشروعیت نظام وجود ندارد.

 

منصوری در پاسخ به اینکه جبهه اصلاحات ایران پس از رد صلاحیت همه نامزدهای خود چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد گفت: این تصمیمی است که باید در مجمع عمومی جبهه گرفته شود. اما این جزو قاعده رقابت های سیاسی در همه دنیاست که هر جریان یا گروه سیاسی باید نامزد یا نامزدهای مورد تایید خود را برای حضور در این رقابت داشته باشد تا بتواند در انتخابات مشارکت فعال داشته باشد.

 

وی در انتها اظهار کرد: تا تصمیم مجمع عمومی فقط می توانم بگویم که امکان مشارکت فعال در انتخابات ۱۴۰۰ از ما سلب شده است.

منبع: امتداد

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر