کد خبر: 109040
A

حمیدرضا ترقی می‌گوید که پیش از برگزاری مناظره‌ها نمی‌توان درباره کنار کشیدن کاندیداها به نفع یکدیگر خبر داد.

به گزارش دیده بان ایران؛ ابراهیم رئیسی همانند سال ۹۶  بی‌اعتنا به تشکل انتخاباتی اصولگرایان در انتخابات ثبت‌نام و تاکید کرد که به صورت مستقل آمده است. با این وجود دو تشکل انتخاباتی اصولگرایان که در صورت عدم کاندیداتوری ابراهیم رئیسی مشخص بود توفیقی در حصول وحدت ندارند، گزینه نهایی خود را رئیس قوه قضائیه معرفی کرده‌اند.

 

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: تصمیم قطعی شورای ائتلاف و وحدت حمایت از ابراهیم رئیسی است و در این زمینه شک و شبهه‌ای نداریم. به فکر تعیین و یا بررسی گزینه دیگری به عنوان گزینه نهایی اصولگرایان نیستیم و سناریویی درباره تغییر یا کناره‌گیری نیز مطرح نیست.

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه همچنین افزود: در جریان اصولگرا ایده یا طرحی مبنی بر کاندیدای پوششی نداریم؛ ممکن است برخی افراد برای بیان برخی از انتقادات به وضعیت ناشی از مدیریت دولت فعلی در عرصه بمانند و بخواهند حرف‌هایی را بزنند، اما این به معنای تصمیم اصولگرایان برای در نظر گرفتن کاندیدای پوششی نیست.

 

ترقی با بیان این که در شرایط فعلی به هیچ وجه نمی‌توان درباره موضوع کناره‌گیری کاندیداها اظهارنظر کرد، گفت: در شرایط فعلی تنها باید تلاش کرد تا شور و نشاط انتخاباتی افزایش یابد یا با بیان راهکارهای مشکلات مردم، امید را افزایش داد. این تصمیم برای بعد از فضای مناظره‌ها است و زمانی که مناظره‌ها فضای جامعه را با نشاط کرد. طرح این مسائل زودهنگام است و به روند پرشور شدن انتخابات خدشه وارد می‌کند.

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه از گفته‌های اصلاح‌طلبان در راستای سرد کردن فضای انتخابات انتقاد کرد و گفت: این ادعای اصلاح‌طلبان که کاندیدایی برای حضور در عرصه ندارند بنابراین رقابت پرشور نخواهد بود، درست نیست. بالاخره افرادی که حالا در میان نامزدها هستند در دوره‌های مختلف همراه با جریان اصلاحات بودند و منشا خودشان را هم جریان اصلاحات می‌دانستند نه چیز دیگری. بنابراین این اظهارات بهانه‌جویی است.

منبع: اعتمادانلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر