کد خبر: 109503
A

نایب‌رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تاکید کرد: حل مشکلات اقتصادی با قهر کردن و پشت کردن به صندوق های رای عملی نخواهد شد، باید بایستیم و از حق خودمان دفاع کنیم.

به گزارش دیده بان ایران؛ مهدی چمران نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب پیش از ظهر امروز(دوشنبه 17 خرداد) در نشست مشترک کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با کمیته‌های استانی این شورا اظهار داشت: همانطور که می‌دانید که شورای ائتلاف در دوره قبل انتخابات ریاست جمهوری با اسم جمنا آغاز به کار کرد و در آن دوره با هم‌افزایی همه نیروهای انقلاب ۱۶ میلیون رای اقلیت توسط آقای رئیسی کسب شد. 

وی ادامه داد: پس از آن شورای ائتلاف با حضور دوستان و به دعوت آقای رئیسی تشکیل شد، در جلسات اول از ۵ نفر شروع کردیم و سپس به یک هم‌افزایی در جریان انقلاب رسیدیم و با یک سازوکار و برنامه ریزی در مجلس یازدهم موفقیت و پیروزی بزرگی به دست آمد و رهبری اولین بار فرمودند مجلس انقلابی.

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در این دوره با تلاش ها و فعالیت هایی که صورت گرفت، در همه استان‌ها و شهرستان‌های کشور شورای ائتلاف تشکیل شد و اکنون در سراسر کشور مجامع استانی و شورای استانی داریم.

وی افزود: در تهران بیش از ۹۰ هزار ثبت‌نامی داریم که با رعایت موارد خاص و حساس که از تقلب در این راستا پیشگیری شود در پایان ۶۲ هزار نفر موفق به ثبت‌نام شدند. انتخابات درون مجمع تهران برگزار شد و اعضای مجمع از میان داوطلبان به میزان چهار برابر ظرفیت شورای شهر انتخاب کردند.

چمران در رابطه با تشکیل کمیته‌های ذیل شورای ائتلاف گفت: در این دوره انتخابات یکی از موضوعات مدنظر ما کمیته‌های تخصصی بودند؛ ما در گذشته اقشار را داشتیم که ۲۲ قشر مانند صنعتگران، پزشکان، دانشجویان، فرهنگیان، مهندسان و ... بودند. اما در ادامه به این نتیجه رسیدیم که این تعداد باید بیشتر باشد اما انسجام بیشتر، به همین دلیل و با یک سازماندهی دقیق و منسجم در این دوره کمیته‌های تخصصی را تشکیل دادیم که یکی از مهمترین آن‌ها «کمیته اقتصادی» است.

وی ادامه داد: اولین فعالیتی که ما از این کمیته‌ها انتظار داریم ایجاد سازمان رأی است، پس از آن نیاز است که این کمیته‌ها برمبنای تخصص‌هایی که دارند بنشینند، مباحثه کنند و برای دولت آینده برنامه‌ ارائه بدهند.

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در ادامه افزود: البته اول باید به پیروزی دست پیدا کنیم و بعد بتوانیم آن برنامه‌ها را اجرایی کنیم در نتیجه طی این روزها که به روزهای پایانی انتخابات نزدیک می‌شویم باید از هر روشی که می‌توانیم، اقدام کنیم و به صورت آتش به اختیار برای جلب رأی مردم فعال شویم. به ویژه که از مدت‌ها قبل حتی ماه‌ها قبل و سال قبل رسانه‌های بیگانه می‌گویند مردم کم می‌آیند؛ ما باید این را جبران کنیم. صحبت های رهبری در روز 14 خرداد یک صحبت مهم در حوزه انتخابات در جمهوری اسلامی و باید مردم را راضی کنیم که پرشور در انتخابات شرکت کنند.

وی ادامه داد: حل مشکلات اقتصادی با قهر کردن و پشت کردن عملی نخواهد شد؛ باید بایستیم و از حق خودمان دفاع کنیم، حق ما یعنی حق تعیین سرنوشت خودمان و کشور که باید از آن استفاده کنیم.

چمران همچنین بیان کرد: البته در کنار مشارکت حداکثری، انتخاب هوشمندانه هم یک اولویت مهم است که باید برای آن تلاش کرده و از رأی دادن هیجانی پرهیز کنیم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر