کد خبر: 110328
A

حسین ذوالفقاری گفت: با اشراف اطلاعاتی که داشتیم هیچ حادثه امنیتی در انتخابات روز گذشته نداشتیم.

به گزارش دیده بان ایران؛ حسین ذوالفقاری معاون انتظامی و امنیتی وزیر کشور با حضور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: از حدود ۶ ماه قبل کار برنامه‌ریزی برای تامین امنیت انتخابات شروع شد.

وی ادامه داد: برآوردهایی از وضعیت امنیت انجام شد، مسئولیت اجرایی و هماهنگی با نیروی انتظامی و با محوریت این نیرو در سطح کشور قرارگاه های امام علی به موازات شوراهای تامین امنیت شروع شد.

ذوالفقاری افزود: در چند مرحله برآورد امنیت انجام شد. یک مرحله امنیت سال ۱۴۰۰ و مراحلی برای انتخابات انجام شد. 

ذوالفقاری خاطر نشان کرد: با اشراف اطلاعاتی که داشتیم هیچ حادثه امنیتی در انتخابات روز گذشته نداشتیم. ۳۰۰ هزار نفر به طور مستقیم تأمین شعب اخذ رای را برعهده داشتند. ۳۰۰ هزار نفر مسئولیت امنیت مرزها و شهرهای کشور را بر عهده داشتند. 

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور بیان داشت: اطلس امنیتی در نهایت دقت در طول این ایام تهیه شد و هر روز این اطلس مورد نظر قرار می‌گرفت و رنگ بندی شهرها تغییر می کرد، لذا هیچ حادثه امنیتی و خرابکاری روز گذشته در انتخابات نداشتیم.

ذوالفقاری با اشاره به دستگیری تیمی که قبل از انتخابات قصد داشت در سیستم برق اخلال ایجاد کنند، گفت: چند مورد درگیری در انتخابات شوراهای شهر و روستاها بود که سریعا با حضور عوامل انتظامی موضوع حل شد.  چند درگیری هم داشتیم که ارتباطی به انتخابات نداشت.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور بیان داشت: بعضی از مواردی که می‌بینید افرادی در فضای مجازی اسامی بر روی تعرفه های رای گیری مینویسند جعلی است.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر