کد خبر: 110704
A

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: نماز جمعه ظرفیت خوبی در حوزه اجتماعی و سیاسی دارد که باید بیش از گذشته مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام جواد حاج‌ علی‌اکبری صبح امروز در همایش ائمه جمعه استان فارس اظهار داشت: باید به گونه‌ای برخورد شود تا نماز جمعه بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه نماز جمعه نعمت است که باید سپاسگزار این نعمت باشیم، گفت: نماز جمعه ظرفیت خوبی در حوزه اجتماعی و سیاسی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه استان فارس یکی از استان‌های پهناور در حوزه نماز جمعه است، افزود: در مدت اخیر تعدادی حوزه به حوزه‌های اقامه‌کننده نماز جمعه استان اضافه شده و در این استان بیشترین نماز جمعه در آن اقامه می‌شود.

وی با بیان اینکه نماز جمعه می‌تواند ما را به همه آرزوهایمان برساند ادامه داد: استان فارس یکی از استان‌های بهره‌مند از نماز جمعه است و با توجه به پهناوری آن، نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه این استان کار دشواری را طی سال‌های اخیر پیش رو داشته است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به انتخابات اخیر و انتخاب مردم بیان کرد: انتخابات به منزله بیعت مردم با ولی امر است و مردم با حضور و مشارکت خود این بیعت را تجدید کردند.

حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه امیدی دوباره در مردم برانگیخته شده است، عنوان کرد: با تشکیل دولت قوی و مردمی این امیدهای مردم را محقق و زنده کند.

آیت‌الله بهشتی، عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه نبوت و رسالت برای داشتن قدم صدق و سابقه خوب نزد خداوند است، گفت: برای رسیدن به دنیا و آخرت باید اهل تقوا بود و خدایی باشیم.

وی افزود: حجت‌الاسلام ملک‌مکان همیشه خود را خادم ائمه جمعه می‌دانست و از قدم و لسان صدق برخوردار بود و اکنون نیز خروجشان مصداق آیه مخرج صدق است.

 

منبع: تسنیم

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر