کد خبر: 110804
A

سخنگوی طالبان با تاکید بر اینکه در پیشروی‌های جدید این گروه علیه غیرنظامیان اقدامی صورت نگرفته، به شیعیان اطمینان داد که هیچ اقدام تبعیض‌آمیزی علیه آن‌ها انجام نخواهد شد. مجاهد از تلاش این گروه و دیگر گروه های اسلامی برای تشکیل دولت اسلامی خبر داد و گفت: طالبان به همراه گروه های اسلام گرا به دنبال تشکیل حکومت اسلامی است ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان همچنین مدعی شد این گروه اسلام گرا در کمتر از دو ماه ۱۰۴ شهرستان را تصرف کردیم.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ در پی تشدید درگیری‌ها و نگرانی مردم افغانستان از سقوط پیاپی شهرستان‌ها، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای تسنیم گفت که در پیشروی‌های تازه این گروه اقدامی علیه غیرنظامیان صورت نگرفته و نخواهد گرفت.

وی افزود: ما کاملاً به این موضوع توجه داشته و اجازه نمی‌دهیم که مردم عادی، از هر قوم و مذهبی که باشند، مورد تبعیض قرار بگیرند، آن‌ها هموطنان ما هستند.

مجاهد ادامه داد: ما به مردم عادی می‌گوییم که آرام باشند، علیه آن‌ها هیچ اقدامی صورت نخواهد گرفت، امنیت آنها تامین خواهد شد و هر خواسته‌ای که دارند شنیده خواهد شد و در برخورد با آن‌ها کرامت انسانی رعایت شده و برخورد اسلامی صورت خواهد گرفت.

سخنگوی طالبان تصریح کرد: برای ما تفاوتی نمی‌کند افراد مرتبط با کدام قوم و مذهب هستند، همه افغان‌ها برادر هستیم و در یک کشور زندگی می‌کنیم و در خدمت به وطن همه مسئول هستند؛ هم اهل تسنن و هم اهل تشیع مسئولیت مشترک داریم و باید با اتحاد با هم و ذهنیت باز به عنوان افغان مسلمان خدمت کنیم.

وی تاکید کرد که در تشکیلات طالبان در بسیاری از ولایت‌های شیعه‌نشین، اهل تشیع مسئولیت دارند و خطاب به شیعیان این کشور گفت: به برادران اهل تشیع اطمینان می‌دهیم که هیچ حرکت تبعیض‌آمیزی علیه آن‌ها به راه نخواهد افتاد و اجازه آن را نخواهیم داد.

مجاهد افزود: در برخی مناطق که سربازان دشمن حضور دارند از هر قوم و مذهبی که باشند تا وقتی سلاح بر زمین نگذارند طبعا‌ً در خط دولت کابل شمرده می‌شوند و اگر جنگ و مقاومت کنند علیه آن‌ها اقدام می‌کنیم.

مجاهد از تلاش این گروه و دیگر گروه های  اسلامی برای تشکیل دولت اسلامی خبر داد و گفت: طالبان به همراه گروه های اسلام گرا به دنبال تشکیل حکومت اسلامی است ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان همچنین مدعی شد این گروه اسلام گرا در کمتر از دو ماه ۱۰۴ شهرستان را تصرف کردیم.

سخنگوی طالبان با تاکید بر اینکه علیه غیرنظامیان اقدام تبعیض‌آمیزی صورت نخواهد گرفت، ادامه داد: آن‌ها فریب تبلیغات سوء را نخورند، برادرگونه از نزدیک با ما دیدن کرده و برخورد و رفتار ما را بررسی کنند و با ما همنوا باشند و به ما نزدیک شوند تا نگرانی‌های آن‌ها برطرف شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر